• 6 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1936

KM&BM i Best Boysów blisko finału

W Lidze Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice rozegrane zostały pierwsze mecze półfinałowe. Na razie bliżej finału znajdują się zespoły: KM&BM Pszczyna i Best Boys Czechowice-Dziedzice.

Najpierw w półfinałowym spotkaniu spotkały się zespoły: KM&BM i POSiR Team Pszczyna. Ekipa Mariusza Błaszczyka bardzo dobrze rozpoczęła pierwszego seta mimo że grali tylko w pięcioosobowym składzie. Im bliżej było jednak końca partii, tym wypracowana kilkopunktowa przewaga topniała bardziej. POSiR Team i tak mógł przechylić szalę na swoją korzyść bo prowadził 23:21, ale dzięki dobrej zagrywce Rafała Bogacza KM&BM zdołało wygrać tę część meczu. W drugim secie tym razem to KM&BM szybko zdobył przewagę i pewnie ograł rywala. W trzecim secie POSiR Team uzupełnił skład i początkowo prowadził, nawet 12:8. Po raz kolejny zespół Piotra Włodka zdołał odwrócić los i wygrać ostatecznie w trzecim secie 25:20, a całym meczu 3:0.

KM&BM Pszczyna - POSiR Team Pszczyna 3:0 (25:23, 25:20, 25:20)

W drugim półfinale rywalizują dwa składy z Czechowic-Dziedzic: Volley Master's i Best Boys. Pierwsze spotkanie o finał pomiędzy tymi drużynami było bardzo zacięte. Zaczęło się wyśmienicie dla Best Boys'ów - od prowadzenia 5:0. Później "Mastersi" dogonili przeciwników, ale końcówka należała do drużyny Wojtka Kowalskiego i to on wraz z kolegami cieszył się ze zwycięstwa. W drugim secie Best Boys kontynuował dobrą grę, ale zatrzymał się przy stanie 13:9, kiedy stracił 10 punktów z rzędu. To pogrzebało "Best'ów", którzy przegrali 18:25. W trzeciej partii gra toczyła się "punkt za punkt", zaś próbę nerwów na finiszu seta lepiej zniosła "szóstka" Kowalskiego. Jego zespół zmierzał w czwartej odsłonie po zwycięstwo. Prowadził nawet 5-6 punktami, m.in 23:17. Dominik Hulbój wraz z kolegami odrobili straty i zaczęła się walka na przewagi. Ponownie w niej lepiej poradzili sobie Best Bopys, który wygrał w całym meczu 3:1.

Volley Master's Czechowice-Dziedzice - Best Boys Czechowice-Dziedzice 1:3 (22:25, 25:18, 23:25, 26:28)

rewanżowe mecze półfinałowe zostaną rozegrane w niedzielę (6 kwietnia) w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju według harmonogramu podanego poniżej. Przypomnijmy, że w przypadku remisowego stanu w półfinale (bez względu na różnicę setów) o udziale w finale rozstrzygnie "złoty set".

Półfinał LS, mecz nr 2, hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, 6 kwietnia (niedziela)
16.00 Volley Master's Czechowice-Dziedzice - Best Boys Czechowice-Dziedzice
18.00 KM&BM Pszczyna - POSiR Team Pszczyna.

Finał Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice odbędzie się w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju 12 kwietnia. Przewiduje się, że mecz o 3. miejsce zostanie rozegrany o godzinie 16.00, zaś o 1. miejsce o 18.00. Po zakończeniu finału odbędzie się oficjalne podsumowanie sezonu.

LS: KM&BM-u i Best Boys'ów krok do finału · fot. POSiR Pszczyna