pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 1 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1076

LS: zasadnicze granie zakończone

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Zakończyła się runda zasadnicza Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Cztery najlepsze zespoły w play-off'ie będą walczyć o mistrzostwo ligi.

LS: Davex 2014
Davex dzięki znakomitej grze w rundzie rewanżowej zajął ostatecznie 5. miejsce w LS. · fot. POSiR Pszczyna


18. kolejka Ligi Siatkówki rozpoczęła się od meczu Korfantego Devils z KM&BM Pszczyna. Ci drudzy już przed tym spotkaniem byli pewni zajęcia 1. miejsca w klasyfikacji po rundzie zasadniczej. To sprawiło, że do spotkania ze strumieńskimi "Devilsami" przystąpili na luzie i już od początku przeszli do ataku. Pszczynianie świetnie weszli w spotkanie, które otworzyli wynikiem 9:0, a pierwszy set wygrali ostatecznie 25:13. Później już tak łatwo nie było, ale i tak KM&BM przypieczętował triumf w rundzie zasadniczej zwycięstwem 3:1.

Korfantego Devils Strumień - KM&BM Pszczyna 1:3 (13:25, 25:23, 21:25, 18:25)

Równie udanie co KM&BM swój mecz rozpoczęli Pszczyńskie Żubry. W tym wypadku na początku było 9:1 dla pszczynian, ale przewaga z minuty na minutę zaczęła topnieć. W końcu drużyna z Czechowic dogoniła rywala, a następnie sama zdobyła przewagę i wygrała pierwszego seta, podobnie zresztą jak i drugiego. W trzeciej części walczący o przedłużenie meczu podopieczni Janusza Woźnikowskiego pozwolili przeciwnikom zdobyć tylko 13 oczek, ale w ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się "Mastersi", którzy wygrywając czwarty, set zdobyli komplet punktów.

Volley Master's Czechowice-Dziedzice - Pszczyńskie Żubry 3:1 (25:23, 25:21, 13:25, 25:22)

Najciekawszym meczem 18. kolejki LS było spotkanie Davex - ADS. Zespoły walczyły o 5. miejsce w ostatecznej klasyfikacji, dlatego na przebieg meczu fani siatkówki nie mogli narzekać. Ze zwycięstwa cieszyła się drużyna Dawida Ochmana, która w rundzie rewanżowej zdobyła aż 17 punktów (więcej, bo 21 zdobył tylko KM&BM). Radość była tym większa, że pozwoliła zameldować się tuż za play-off'ową "czwórką" (po pierwszych ośmiu spotkaniach byli na 8. pozycji).

Davex Pszczyna - ADS Zabrzeg 3:2 (25:22, 19:25, 25:17, 20:25, 15:8)

Pięciosetowy mecz rozegrali również gracze Best Boys z Dream Team'em. Czechowicka drużyna ponownie wystąpiła w pięcioosobowym składzie, co w pierwszym secie wykorzystali grający radosną siatkówkę brzeszczanie. Dwie kolejne partie należały do czechowiczan, ale w czwartej prym wiodła znów ekipa z Brzeszcz. O losach spotkania musiał zadecydować tie-break, w którym zdecydowanie triumfowała drużyna Wojciecha Kowalskiego.

Best Boys Czechowice-Dziedzice - Dream Team Brzeszcze 3:2 (17:25, 25:21, 25:20, 19:25, 15:5)

Mecze półfinałowe play-off zostaną rozegrane w najbliższy weekend (5-6 kwietnia) według harmonogramu podanego poniżej.
Półfinał LS, mecz nr 1, hala POSiR w Pszczynie, 5 kwietnia (sobota)

16.00 KM&BM Pszczyna - POSiR Team Pszczyna
18.00 Volley Master's Czechowice-Dziedzice - Best Boys Czechowice-Dziedzice

Półfinał LS, mecz nr 2, hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, 6 kwietnia (niedziela)

16.00 Volley Master's Czechowice-Dziedzice - Best Boys Czechowice-Dziedzice
18.00 KM&BM Pszczyna - POSiR Team Pszczyna.

Lista uprawnionych zawodników do gry w play-off
BEST BOYS: Kowalski Wojciech , Góra Patryk, Szewczyk Mateusz, Gawęda Michał , Zabłocki Kamil, Abramek Krzysztof.

KM&BM: Balcer Paweł, Pławecki Krzysztof, Bogacz Rafał, Durkalec Paweł, Włodek Piotr , Szyszka Jarosław, Ryt Tomasz.

POSiR Team: Skrzypiec Szymon, Błaszczyk Mariusz, Wnuk Paweł, Pyrek Marek, Płachno Jarosław, Grzybowski Krzysztof, Głowacz Jacek, Kwiecień Marcin, Żywioł Daniel.

Volley Master's: Dominik Hulbój, Paweł Żelazny, Jerzy Kisza, Artur Zięba, Mateusz Pawlik, Krzysztof Łukasik, Mateusz Palkij, Maciej Paszek.

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.