pless.pl

Reklama

Sport

  • 17 marca 2014
  • 8 września 2014
  • wyświetleń: 21794

Żubrowisko 2014 - zobacz zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Prawie tysiąc osób bawiło się na "Żubrowisku", czyli Przeglądzie Amatorskich Zespołów Młodzieżowych. W jedenastej edycji imprezy triumfował zespół, który o występie dowiedział się dwa dni przed "Żubrowiskiem". Gwiazdą wieczoru była Luxtorpeda. Podobnie jak w ubiegłym roku koncerty odbyły się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące.

Do XI Przeglądu Amatorskich Zespołów Młodzieżowych "Żubrowisko" zgłosiły się 24 zespoły. Jury w składzie Sebastian Kowol (gitarzysta, producent muzyczny, współzałożyciel zespołu PIN), Barbara Broda-Malon (wokalistka, aktorka, laureatka 10 ogólnopolskich nagród muzycznych), Erwin Rudy (gitarzysta basowy) i Bartłomiej Herman (perkusista zespołu Ustronsky, członek orkiestry Teatru Rozrywki) wybrało osiem kapel, które zagrały na scenie usytuowanej w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

Żubrowisko - 6.09.2014 · fot. BM / pless.pl


Po rezygnacji Raspberry Hills przed publicznością zaprezentowało się ostatecznie siedem zespołów: 8 lat w Tybecie (Strumień), Blu’Ska (Brzeszcze), SERSO (Łąka), Gun Padre (Kryry), Elemental Device (Kobiór), The Flee (Pszczyna) i Odnowa (Tychy).

Po długich obradach jury wybrało najlepszych. Nagrodę Starosty Pszczyńskiego w wysokości 2500 zł otrzymał zespół Blu’Ska. Co ciekawe, muzycy tej kapeli o występie na "Żubrowisku" dowiedzieli się na dwa dni przed przeglądem, po rezygnacji Eventualnych z Kobióra. Nagroda Burmistrza Pszczyny w wysokości 2000 zł trafiła do The Flee, a publiczność wyróżnienie przyznała zespołowi SERSO.

Dodatkowo zespoły The Flee i 8 lat w Tybecie wezmą udział w lekcji śpiewu prowadzonej przez Barbarę Brodę-Malon. W "Gazecie Pszczyńskiej" ukażą się wywiady z Gun Padre, Elemental Device oraz Serso. Tygodnik "Echo" przedstawi zespół Odnowa, w Antyradiu będzie można posłuchać rozmowy z The Flee, a wywiad z zespołem 8 lat w Tybecie przeprowadzi Pless.pl.

W trakcie obrad komisji publikę rozgrzewał zespół Hard Rockets. Po ogłoszeniu wyników i koncercie laureatów na scenie pojawił się zespół Luxtorpeda. Gwiazda wieczoru rozgrzała do czerwoności prawie 1000 fanów zgromadzonych pod sceną.Organizatorem XI Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko" było Starostwo Powiatowe w Pszczynie wraz z Urzędem Miejskim w Pszczynie, Pszczyńskim Centrum Kultury i Lokalną Grupą Działania "Ziemia Pszczyńska".

new / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj