Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 16 marca 2014
  • 23 marca 2014
  • wyświetleń: 3297

Terenowe Rowerowe Grand Prix

Za nami:

W najbliższy weekend gratka dla miłośników wyścigów rowerowych. W Studzionce i Brzeźcach odbędzie się Rowerowe Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej, w różnych kategoriach wiekowych - dla całych rodzin.

Co roku jesienią i wiosną organizowane są wyścigi terenowe na rowerach. Do tej pory odbywały się one w Pawłowicach, Łące, Radostowicach, Porębie, Kobiórze, Studzionce i Brzeźcach. Tej wiosny zawody odbędą się 22 marca w Studzionce oraz 23 marca w Brzeźcach. Starty przewidziano na godz. 14.00 (zapisy godzinę wcześniej). Z kolei jesienią tego roku kolarze zawitają do Łąki, Pawłowic i Radostowic.

GP 2014
fot. POSiR Pszczyna


W Studzionce spotkanie odbędzie się przy ul. Jordana (staw rybny), a w Brzeźcach przy ul. Ofiar Faszyzmy (przy Restauracji Zacisze).

We wszystkich kategoriach prowadzone będą osobne klasyfikacje dziewcząt i chłopców:
- Kategoria OPEN, start godz. 14.00, dystans 40 min
- Kategoria gimnazjum wszystkie klasy start godz. 14.40, dystans 30 min
- Kategoria kl. V-VI SP, start około godz. 15.10, dystans 20 min
- Kategoria kl. III-IV SP, start około godz. 15.30, dystans 15 min
- Kategoria kl. I-II SP, start około godz. 15.45, dystans 10 min
- Kategoria przedszkolaki start około godz. 16.00, dystans 5 min

Zwycięzcą całej edycji w poszczególnej kategorii po dwóch wyścigach, będzie zawodnik który zdobędzie największą liczbę punktów według zajętych miejsc od 1 do 10 na pojedynczych zawodach. Przy równej ilości punktów będzie brane pod uwagę miejsce zajęte w wyścigu finałowym czyli w miejscowości Brzeźce.

Wszyscy uczestnicy otrzymają symboliczne nagrody i poczęstunek w postaci pieczonej na grillu kiełbasy. Uczestnicy muszą posiadać sprawne rowery, sztywne kaski rowerowe, nieletni uczestnicy zgodę opiekunów. Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność a organizator nie odpowiada za ewentualnie poniesione przez uczestników straty. Informacja o zawodach - tel. 606-124-362,

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.