Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 3 marca 2014
  • 19 marca 2014
  • wyświetleń: 2657

Kolejne zajęcia na ściance

14 marca odbyły się kolejne z serii zajęć na ściance wspinaczkowej, organizowane w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego "Diablak". Adresatem niniejszych zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego. Klub prowadzi kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.

diablak, ścianka wspinaczkowa
Zajęcia prowadzone są na ściance wspinaczkowej w Pawłowicach
Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Nowa grupa uczestników poznała podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyła poprawiając i doskonaląc technikę. Tym razem dodatkowym elementem, dla stałych bywalców zajęć, była możliwość przećwiczenia technik zakładania ekspresów. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć.

Kolejne zajęcia na ściance wspinaczkowej


W ciągu 3,5 godziny zajęć każdy z uczestników pokonał kilkakrotnie drogi wspinaczkowe o zróżnicowanej trudności, dostosowanej do indywidualnych umiejętności. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie uczniów pszczyńskich szkół tą formą rekreacji. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbardziej bezpieczne.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 4 kwietnia 2014 r. szczegóły znajdują się na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl.

Chcielibyśmy również poinformować, że istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na działalność "Diablaka" nr KRS 0000346362, należy podać również cel szczegółowy UKST "Diablak", bliższe informacje na niniejszy temat znajdują się również na stronie Klubu. Zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na dalszy rozwój Klubu, który od kilku już lat aktywnie działa na rzecz uczniów a także dorosłych mieszkańców Pszczyny i okolic.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.