pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 25 lutego 2014
  • wyświetleń: 1511

Żaki: Hala w Szopienicach zdobyta

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Liga Maluchów" podaj

Sukcesem zakończył się sobotni udział rocznika 2004 w halowym turnieju rozegranym w Szopienicach. Pszczyńscy piłkarze okazali się najlepsi w stawce dziewięciu drużyn.

Żaki: Turniej w Szopienicach 22.02.2014


Komentarz trenera Mateusza Żemły:
"Drużyna chłopców z rocznika 2004, 22 lutego wzięła udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju halowym w Szopienicach. Uczestniczyło w nim 9 drużyn z całego Śląska, między innymi: UKS Szopienice, APN GKS Tychy (dziewczyny), Unia Kosztowy. Zmagania toczyły się w dwóch grupach rozgrywkowych.

Z grupy A z pierwszego miejsca awansowała Iskra Pszczyna zdobywając 9 punktów. Do półfinałów dołączyły drużyny UKS Szopienice, oraz z grupy B Unia Kosztowy i APN GKS Tychy. Moja drużyna w półfinale trafiła na najlepszą grającą drużynę w turnieju APN GKS Tychy.

Po raz pierwszy przyszło nam zmierzyć się z dziewczynami. Mecz stał na najwyższym poziomie, dziewczyny bardzo dobrze rozgrywały piłkę i pokazały naszym chłopakom jak konstruować akcje w trójkątach. Jeden błąd w obronie GKS-u wykorzystał Maciej Stencel i do końca meczu ten wynik się nie zmienił. W drugim półfinale lepsi okazali się gospodarze turnieju wygrywając z drużyną z Kosztów 2:0.

Dwie drużyny z grupy A spotkały się w finale, w fazie grupowej lepsi okazali się zawodnicy z Szopienic wygrywając 1:0. Chłopaki byli podwójnie zmobilizowani przed tym finałem, może za bardzo bo już początek meczu przegrywaliśmy 1:0. Dobrze grający w tym turnieju Kacper Zientek pięknym strzałem wyrównał spotkanie.Chwilę później po rzucie rożnym do piłki doszedł Bartosz Płonka i strzałem obok bramkarza ustalił wynik meczy.

Wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę walczyli w każdym meczu i godnie reprezentowali barwy Iskry Pszczyna. Chciałby podziękować rodzicom za organizację transportu na turniej oraz wspieranie drużyny w każdym meczu głośnym dopingiem."


Żaki: Turniej w Szopienicach 22.02.2014


Wyniki faza grupowa:
Ciężkowianka Jaworzno - MKS Iskra Pszczyna 0:2
Bramki: Kacper Zientek, Dawid Waszek

MKS Iskra Pszczyna - UKS Lot Konopiska 2:0
Bramki: Samobójcza, Kacper Zientek

MKS Siemianowice Śląskie - MKS Iskra Pszczyna 0:2
Bramki: Maciej Stencel x2

UKS Szopienice - MKS Iskra Pszczyna 1:0

Półfinał
MKS Iskra Pszczyna - APN GKS Tychy (dziewczyny) 1:0
Bramki: Maciej Stencel

UKS Szopienice - Unia Kosztowy 2:0

Mecz o 3 miejsce
APN GKS Tychy - Unia Kosztowy 3:0

Finał
MKS Iskra Pszczyna - UKS Szopienice 2:1
Bramki: Kacper Zientek, Bartosz Płonka

Najlepszy bramkarz turnieju: Paweł Mura (MKS Iskra Pszczyna)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Paweł Mura, Paweł Psik, Maksymilian Malcharek, Kacper Zientek, Maciej Stencel, Bartosz Płonka, Oliwier Diech, Kacper Sidło, Dawid Waszek, Kacper Łoskot, Hubert Gazda. Trener: Mateusz Żemła

Mateusz Żemła, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna - Liga Maluchów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Liga Maluchów" podaj