• 24 lutego 2014
  • wyświetleń: 1672

Sześć goli w starciu z Chorzowem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj

Kibice, którzy wybrali się w sobotnie przedpołudnie na sparingową potyczkę Iskry z młodzieżowym Ruchem Chorzów mogli zobaczyć sześć goli. Najładniejsza była jednak bramka otwierająca wynik sobotniej potyczki, kiedy to Piesiur przymierzył z 18 metrów idealnie z wolnego a zanim futbolówka wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki.

IV liga: Iskra - UKS Ruch Chorzów (CLJ) 22.02.2014

Gol numer dwa był z kolei efektem dobrej składnej akcji, kiedy to pszczynianie ?rozklepali? defensywę rywali. Akcję z pierwszej piłki Żur - Kraus - Piesiur - Żemła sfinalizował ten ostatni uderzeniem do pustej bramki z 3 metrów. Siedem minut przed przerwą fatalną pomyłkę defensorów gości wykorzystał Piesiur uderzając z 16 metrów.

Iskra dominowała w pierwszej odsłonie na boisku, ale goście też mieli swoje szanse. Dwukrotnie bardzo dobrze interweniował Rakowski, a młody pszczyński golkiper błysnął szczególnie w 29 minucie gry, kiedy to rzucie wolnym i główce wyciągnął futbolówkę zmierzającą niemal w samo okienko.

Po przerwie gospodarze przemeblowali skład i nieco spuścili z tonu toteż na gola numer cztery trzeba było poczekać aż do 70 minuty gry. Wtedy to ładną akcję zaczął zagraniem piątą Grajcarek z lewej strony pola karnego piłkę na dalszy słupek dorzucił Maroszek, a wbiegający Grygier praktycznie dopełnił tylko formalności.
Kilkadziesiąt sekund później faulowany w polu karnym był Maroszek a do jedenastki podszedł Grajcarek, który technicznym uderzeniem podwyższył wynik meczu.

Honorowe trafienie gracze UKSu zaliczyli w końcówce meczu. Niepewną interwencję bramkarza gospodarzy, który minął się z futbolówką wykorzystali gracze Ruchu lokując piłkę w pustej bramce.

IV liga: MKS Iskra Pszczyna - UKS Ruch Chorzów (CLJ) 22.02.2014 · fot. Andzejek

MKS Iskra Pszczyna - UKS Ruch Chorzów (CLJ) 5:1 (3:0)
bramki: 1:0 Mateusz Piesiur (11.), 2:0 Kamil Żemła (27.), 3:0 Mateusz Piesiur (38.), 4:0 Adam Grygier (70.), 5:0 Michał Grajcarek (72. - rzut karny), 5:1 (81.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
I połowa: Radosław Rakowski, Tomasz Ryguła, Jakub Krawczyk, Łukasz Zaremski, Damian Kraus, Mateusz Zamojda, Marcin Borowczyk, Artur Sawicki, Andrzej Żur, Kamil Żemła, Mateusz Piesiur.

II połowa: Joachim Mikler, Michał Czyż, Łukasz Zaremski (69. Jakub Krawczyk), Damian Kraus (67. Tomasz Ryguła), Adam Grygier, Adam Maślorz, Marcin Borowczyk (65. Artur Sawicki), Dawid Wdowiak, Piotr Maroszek, Michał Grajcarek.

Trener: Wojciech Jarosz

W nadchodzącym tygodniu Iskra nieco przyśpiesza i rozegra dwa sparingowe pojedynki w środę z LKSem Czaniec a w sobotę z Unią Ząbkowice.

Andzejek, źródło: MKS Iskra Pszczyna