pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 8 lutego 2014
  • wyświetleń: 806

Juniorzy: Halowy tryumf w Żorach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Trampkarze starsi" podaj

Zwycięstwem pszczynian zakończył się niedzielny Halowy Turniej Piłki Nożnej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Żory juniorów rocznika 1998. Iskra okazała się najlepsza w stawce ośmiu drużyn.

Juniorzy: Turniej w Żorach 02.02.2014


Komentarz Kamila Kułagowskiego
"Początek turnieju nie zapowiadał się dla nas najlepiej gdyż trafiliśmy do trudniejszej grupy, lecz wyszliśmy agresywnie na pierwszy mecz co dało nam wygraną 2:0 nad drużyną z Pawłowic, następny mecz był z Rozwojem Katowice, z którym jak się okazało spotkaliśmy się ponownie w finale. W meczu brakowało wykończenia i mecz zakończył się remisem 0:0
Na ostatni mecz w grupie wyszliśmy za bardzo rozluźnieni, gdyż mieliśmy już zapewnione wyjście z grupy i tym o to sposobem przegraliśmy 3:1 z AKS-em Mikołów, chodź mieliśmy parę sytuacji. Wyszliśmy zatem z drugiego miejsca trafiając w półfinale na gospodarza turnieju MKS Żory.
Początek meczu był dla nas bardzo obiecujący, w najwyższy czas odblokował się nasz Michał Prusek, który później zapewnił sobie króla strzelców całego turnieju. Gdy poczuliśmy się za pewnie nagle straciliśmy dwie bramki i do samego końca były emocje, ale wygraliśmy. Można też powiedzieć że sędziowie nam nie pomagali i sędziowali pod swoich, ale i tak pokazaliśmy komu należy się wygrana.

W finale spotkaliśmy się z Rozwojem Katowice. Początek meczu dla nas zapoczątkował golem Michał Prusek, lecz bo dwóch minutach nieuwagi przegrywaliśmy 1-2. Większość już zwątpiła, ale nie on, Michał Prusek, który wyprowadził nas na prowadzenie 3-2 kolekcjonując tym sposobem hat-tricka w meczu. Później było już tylko z górki. Najpierw Jan Kędzior a później podwójne trafienie Kamila Bałucha dało nam wysokie zwycięstwo!"


Mecze w grupie:
MKS Iskra Pszczyna - Pniówek Pawłowice 2:0
MKS Iskra Pszczyna - Rozwój Katowice 0:0
MKS Iskra Pszczyna -AKS Mikołów 1:3

Półfinał:
MKS Iskra Pszczyna - MKS Żory 4:3

Finał:
MKS Iskra Pszczyna - Rozwój Katowice 6:2
Bramki : Michał Prusek (osiem), Bartek Pisarek, Jan Kędzior, Kamil Bałuch (trzy)

Końcowa klasyfikacja turnieju:
VIII miejsce - Forteca Świerklany
VII miejsce -AKS Mikołów
VI miejsce -Pniówek Pawłowice
V miejsce - Wicher Wilchwy
IV miejsce - MKS Żory
III miejsce -Polonia Łaziska
II miejsce- Rozwój Katowice
I miejsce - Iskra Pszczyna

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Przemysław Niesyto, Barotsz Dębski, Kornel Kmiecik, Michał Prusek, Bartosz Pisarek, Kamil Kułagowski, Kamil Bałuch, Dominik Mikołajec, Mateusz Drzyzga, Kacper Prusek, Jan Kędzior. Trener: Henryk Wita

Kamil Kułagowski
źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna - Trampkarze starsi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Trampkarze starsi" podaj