pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 2 lutego 2014
  • wyświetleń: 1093

1% na rozwój sportowców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj

Jak co roku o tej samej porze czeka nas obowiązek rocznych rozliczeń z fiskusem. Jest to jednak także szansa, aby dołożyć swoją cegiełkę na rozwój klubu sportowego z naszego miasta. Zachęcamy podatników, aby przekazać 1% podatku należnego na rzecz rozwoju pszczyńskich sportowców.

Przekaż 1% rok 2014


Jak wszyscy dobrze wiedzą nasz klub cały czas się rozwija. Na dzień dzisiejszy prowadzimy 11 dziecięcych i młodzieżowych gryp piłkarskich oraz sekcję lekkiej atletyki, gdzie wychować chcemy przyszłych sportowców. Każdy szkolony rocznik to prócz zaangażowania wielu ludzi oraz nakładów pracy trenerskiej oraz organizacyjnej w przygotowaniu planów szkoleniowych, organizacji rozgrywek, obozów to także ogromne nakłady finansowe.

Nie można zapomnieć o występującym na poziomie IV ligi zespole seniorów, który daje szkolonej młodzieży szansę gry w tzn "wielkiej piłce".

Dzięki Twojemu wsparciu poprzez oddanie 1 % podatku możesz wspomóc funkcjonowanie naszego klubu.

A sposób jest niezwykle prosty. Wystarczy, że terminowo złożymy prawidłowo wypełnione zeznanie podatkowe w urzędzie skarbowym oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami dokonamy zapłaty podatku. Wypełnienie wniosku o przekazanie 1% podatku w zeznaniu podatkowym polega wyłącznie na podaniu numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego 0000346362 wraz z dopiskiem "MKS ISKRA PSZCZYNA" oraz wysokości kwoty nieprzekraczającej 1% podatku należnego, zaś pieniądze na konto Pszczyńskiej Fundacji Wspieranie i Rozwoju Sportu przekaże za nas Urząd Skarbowy.

1% podatku dochodowego mogą przekazać podatnicy rozliczający się na podstawie:

- PIT 28 - podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
(termin na złożenie zeznania podatkowego do 31 stycznia 2014 r.);

W PIT-28 znajdują się pozycje:
125 - numer KRS 0000346362
126 - kwota 1 %
127 - wskazanie celu szczegółowego (MKS Iskra Pszczyna)

- PIT 36, PIT 36L - podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku;

- PIT 37, PIT 38, PIT 39 - podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, nieruchomości).

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę nie mają możliwości przekazania 1%.

Głównym celem Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu jest aktywne promowanie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz edukowanie w zakresie profilaktyki prozdrowotnej jako sposobu na wartościowy wypoczynek, ciekawsze i zdrowsze życie. Poprzez wspieranie młodych talentów sportowych, pomoc materialną i finansową lokalnym klubom, wspieranie rozwoju i budowę infrastruktury sportowej oraz profilaktykę społeczną chcemy uczestniczyć w promowaniu zdrowego stylu życia. Pomagamy młodym ludziom właściwie wykorzystywać drzemiący w nich potencjał oraz umożliwiać im rozwijanie swoich zdolności i pasji.

Jako Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu, ze wsparciem tych, którym również nie jest obojętny los młodzieży, staramy się wspierać wszelkie inicjatywy sportowe oraz kreować i popularyzować postawy i zachowania prospołeczne w oparciu o wartości niesione przez kulturę fizyczną i sport.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie

Poniżej przedstawiamy wzór (PIT 37):

PIT 37 - 1% wzór 2014

źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna - Seniorzy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj