pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 27 października 2004
  • wyświetleń: 1568

PALP: Szlagierowe zakończenie...

Szlagierowo zapowiada się ostatnia kolejka rundy jesiennej Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Prawie we wszystkich meczach zmierzą się ze sobą drużyny, które znajdują się bezpośrednio obok siebie w tabeli. Oczywiście jako największy hit nie tylko ostatniej kolejki ale całej rundy jesiennej zapowiada się mecz lidera z wiceliderem czyli spotkanie Stara Wieś – Instalbud. Dodatkowo z okazji zakończenia ligi zmierzą się na gościnnym obiekcie LKS Goczałkowice reprezentacje Dziennikarzy, Urzędu Skarbowego oraz Powiatu Pszczyńskiego. Z tego powodu mecz Imperium z Jakubem został przeniesiony na wcześniejszą porę – godzinę 13.10.

IMPERIUM - JAKUB, godz 13.10
Do tej pory drużynie Imperium nie udało się pokonać Jakuba w ligowej konfrontacji. W ubiegłym sezonie jeden mecz zakończył się remisem a w drugim górą był team z osiedla Daszyńskiego. Może więc do trzech razy sztuka? Wszystko na to wskazuje bo Jakub jest tej jesieni bez formy a Hotelarze odzyskali wigor po kilku początkowych wpadkach. Jednak i jedni i drudzy będą chcieli udać się na zimową przerwę z kompletem punktów uzyskanych w ostatniej tegorocznej odsłonie ligi. Żadnej z drużyn nie zadowoli też remis gdyż Imperium aby liczyć się na wiosnę w walce o podium musi zgarnąć komplet punktów, natomiast zespół Jakuba będzie chciał udowodnić, że dotychczasowe słabe wyniki były zwyczajnym wypadkiem przy pracy.... czy jednak zdołają urwać choćby punkt Imperialistom???

PODSTARZYNIEC - KATON, godz. 14:00
Przed sezonem nikt się chyba nie spodziewał, że ubiegłoroczny outsider z Katona będzie walczył w kolejce kończącej rundę jesienną o miejsce na podium... a jednak niemożliwe stało się faktem. Gracze Podstarzynca, jako obrońcy tytułu chyba też nie są zadowoleni z dotychczasowych osiągnięć jednak należy pamiętać o tym, że w zeszłym sezonie drużyna ta zaczęła swój wiosenny marsz po tytuł mistrzowski z odległej pozycji.... Mimo wszystko nic nie ujmując drużynie Katona to Podstarzyniec jest faworytem tej konfrontacji i to właśnie tej drużynie powinny przypaść trzy punkty w tej konfrontacji ale....... przeciwnicy nie poddadzą się bez walki co zapowiada ciekawe widowisko.

OGIEŃ - GOCZAŁKOWICE, godz. 14:20
Pojedynek dwóch beniaminków Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Co prawda goczałkowiczanie, praktycznie „zapewnili” już sobie ostatnie miejsce w ligowej tabeli po rundzie jesiennej, jednak jeśli młodzi wolanie przystąpią do tego meczu pewni swego i zechcą przejść obok meczu i małym nakładem sił zapewnić sobie trzy oczka to mogą się srodze rozczarować. A może w meczu beniaminków padnie remis?

INSTALBUD - STARA WIEŚ, godz. 14:50
Bezdyskusyjny szlagier ostatniej kolejki. Czy utrzymująca się przez większą część rundy jesiennej drużyna Starej Wsi zdoła postawić kropkę nad „i”? Czy rozpędzony Instalbud pokona kolejną przeszkodę na drodze do mistrzowskiego tytułu? W lepszej sytuacji wydaje się być lider, któremu wystarczy remis aby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli. Poza tym zawodnicy Starej Wsi będą starali się udowodnić, że porażka z Mieszkiem była wypadkiem przy pracy a nie obniżką formy. Czy jednak na pewno był to wypadek przy pracy..... czy zadyszka....no cóż o tym przekonamy się dopiero po ostatnim gwizdku sędziego oznajmiającym koniec tego arcyciekawie zapowiadającego się pojedynku.

MIESZKO - POLIGONERS, godz. 15:10
Kolejny pojedynek zespołów sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli, którego stawką jest wyższe miejsce na koniec jesieni i co za tym idzie spokojniejsza zima. Faworytem jest zespół z osiedla Piastów pod warunkiem, że zdoła zebrać swój optymalny skład. Za Poligonersami przemawia jednak fakt, że zespół Mieszka można nazwać Janosikami ligi gdyż odbierają punkty najlepszym (czego najlepszym przykładem jest „zastopowanie” Starej Wsi), a rozdają drużynom z dolnych rejonów tabeli. Może jednak obie drużyny będą się chciały udać na zimową przerwę w dobrych nastrojach i podzielą się punktami. Niewykluczone.
Pewne jest tylko jedno, że po raz ostatni w tym roku zabrzmi gwizdek arbitra w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej właśnie na zakończenie meczu Poligoners – Mieszko.

stimac

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.