• 9 września 2013
  • wyświetleń: 2190

Trampkarze mł. wyciągnęli wnioski?

O bolesnej porażce w pierwszej kolejce Śląskiej Ligi Trampkarzy rocznika 2000 pszczynianie najwyraźniej szybko zapomnieli i zabrali się ostro do pracy. W niedzielę w domowej potyczce z Polonią Bytom było już zdecydowanie lepiej i Iskra dość pewnie zainkasowała komplet punktów.

Trampkrze młodsi: Iskra - Polonia Bytom 08.09.2013

Komentarz trenera Mateusza Bałucha:
"Początek meczu był bardzo wyrównany , a gra toczyła się głównie w środku boiska. Z każdą minutą pszczynianie uzyskiwali przewagę na boisku i kilka ładnych akcji przyniosło sytuacje podbramkowe. Pierwszą z nich udało się wykorzystać w 17 minucie kiedy to na uderzenie z dystansu zdecydował się Fabian Pustelnik, do odbitej przez bramkarza piłki pierwszy dopadł Kamil Pustelnik i znalazł w polu karnym Łukasza Mąkę, a temu nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę w bramce. Iskra poszła za ciosem i raz za razem zagrażała bramce gości. W 26 minucie piłkę w środku odzyskał Bartosz Sosna i prostopadłym podaniem uruchomił Łukasza Mąkę, który w sytuacji sam na sam minął bramkarza i zdobył bramkę na 2-0. W samej końcówce pierwszej odsłony do pracy wzięli się goście i efektem tego była bramka w 33 minucie.

Druga połowa to głównie ataki pozycyjne Polonii i bardzo groźne kontrataki Iskry. W naszej ekipie brakowało trochę skuteczności. Dopiero na dwie minuty przed zakończeniem spotkania kolejną kontrę wyprowadzili pszczynianie, z prawej Strony boiska Fabian Pustelnik dograł piłkę do Łukasza Mąki, a ten ładnym strzałem z pierwszej piłki pokonał po raz trzeci bramkarza z Bytomia i tym samym skompletował hat-trick.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli: strzelec trzech bramek Łukasz Mąka oraz Bartosz Sosna."

MKS Iskra Pszczyna - Polonia Bytom 3:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Łukasz Mąka (17.), 2:0 Łukasz Mąka (26.), 2:1 (33.), 3:1 Łukasz Mąka (68.)

Szymon Grzywa, Piotr Noga, Dawid Szromek, Jakub Janosz, Wojciech Pośpiech, Krzysztof Francuz, Bartosz Sosna, Łukasz Mąka, Mateusz Wala, Fabian Pustelnik, Kamil Pustelnik, oraz Kamil Świder, Adam Bałuch, Paweł Oszek, Mateusz Uliasz, Piotr Joniak, Kamil Kopeć. Trener: Mateusz Bałuch

Tramokarze: MKS Iskra Pszczyna - TS Polonia Bytom 08.09.2013 · fot. Andzejek