Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 24 lipca 2013
  • 25 lipca 2013
  • wyświetleń: 10414

Rowerowe ewolucje Dawida - wideo

19-letni Dawid Godziek z Suszca to jeden z najlepiej zapowiadających się polskich rowerzystów. Zaczynał od MTB i w krótkim wdarł się do absolutnej krajowej czołówki. Równie prędko przyszły pierwsze zagraniczne sukcesy. Na portalu pless.pl można obejrzeć wyczyny młodego mieszkańca powiatu pszczyńskiego.

Dawid Godziek z Suszca
Dawid Godziek z Suszca


Choć większość jego rówieśników spędza wolny czas na przechodzeniu coraz to nowszych gier video, Dawida od zawsze pociągał sport. - Większość czasu spędzałem poza domem, wymyślając jakieś dziwne zajawki. W końcu jazda na rowerze wygrała - mówi młodszy z Godźków. Na jazdę na rowerze poświęca każdą wolną chwilę. - Kiedy już nie mam siły lub pogoda nie pozwala, spędzam czas ze swoją dziewczyną. Raczej nie mam innych zainteresowań - nie ukrywa Dawid.

To on zaraził miłością do MTB swojego starszego brata Szymona i tym samym pomógł mu rozpocząć błyskotliwą karierę. Jednak braterski wpływ działa także w drugą stronę. - Szymon pomógł mi dołączyć do zawodników Red Bulla. Często mobilizuje mnie do lepszej jazdy i treningów - mówi młodszy z Godźków.

W życiu prywatnym myśli o ukończeniu technikum, a w sporcie chce utrzymać swoją pozycję w czołówce światowej i nadal czerpać z jazdy na BMX dużą radość. Jak sam mówi, nie ma żadnego idola. - Raczej staram się podpatrywać sztuczki od różnych zawodników - mówi Dawid.ab / pless.pl, źródło: redbull.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.