• 24 maja 2013
  • wyświetleń: 1250

Półfinał wojewódzki w III LO

We wtorek 21 maja III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie było gospodarzem półfinałów wojewódzkich w piłkę nożną sześcioosobową. Na boisku Piast o przepustkę do finału wojewódzkiego walczyły zarówno szkoły podstawowe jak i ponadgimnazjalne. W zawodach brały udział reprezentacje szkół średnich z Tychów, Siemianowic Śląskich, Katowic oraz Pszczyny.

Po losowaniu, gospodarzom w półfinale przyszło się zmierzyć z drużyną V Liceum Ogólnokształcącego z Siemianowic Śląskich. Po bardzo wyrównanym pojedynku ze zwycięstwa mogli się cieszyć pszczynianie, wygrywając 6:5 po bramkach Operchalskiego, Zebrowskiego, Czerwińskiego oraz Wdowiaka.

W drugim półfinale Zespół Szkół Budowlanych w Katowicach bez najmniejszego problemu pokonał 7:2 kolegów z Zespołu Szkół nr 1 w Tychach.

Półfinał Wojewódzki w III LO - 21.05.2013 · fot. Jakub Białas

Przyszedł czas na finał. W strugach deszczu naprzeciwko siebie stanęli piłkarze z Pszczyny oraz Katowic. Pierwsza połowa należała do pszczynian, którzy po bramkach Dawida Wdowiaka wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W drugiej połowie licealiści z Pszczyny popełnili jednak parę błędów, które skutecznie wykorzystali katowiczanie, strzelając 3 bramki. Gospodarze byli bliscy doprowadzenia do dogrywki, lecz zabrakło szczęścia i czasu. Trzeba jednak pogratulować pszczynianom walki do samego końca i bardzo dobrego wyniku, zwłaszcza że grali w osłabionym składzie pozbawionym kilku podstawowych graczy.