Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 15 kwietnia 2013
  • 16 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 4358

Paweł Pietryja Mistrzem Polski!

Historyczny sukces pszczyńskich badmintonistów. Jeszcze nigdy zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna nie zdobyli złotego medalu Mistrzostw Polski. Po raz pierwszy Mistrzem Polski Młodzieżowców został Paweł Pietryja. Na dodatek Mistrzem podwójnym!

Paweł Pietryja
Paweł Pietryja (z lewej) podwójnym Mistrzem Polski!


Paweł Pietryja
Zawody odbyły się w Solcu Kujawskim, w dniach 12-14 kwietnia.


Tryumfował zarówno w grze mieszanej (z Justyną Pasternak - LKS Technik Głubczyce) jak i grze deblowej (z Przemysławem Urbanem - UKS Orbitek Straszęcin). Świetna gra i rewelacyjny wynik to zasługa ciężkiej pracy treningowej oraz dużego zaangażowania zawodnika.

Pierwszy raz w historii Plesbadu zawodnicy w jeden weekend zdobyli 3 medale. Swój życiowy sukces świętuje także Tomasz Tomża. W grze pojedynczej juniorów dotarł do półfinału. Niewiele także zabrakło mu by wystąpił w ścisłym finale. Brązowy medal to i tak wielki sukces.
Mniej powodów do zadowolenia mają pozostali reprezentanci UKS Plesbad Pszczyna: Weronika Strąk, Miłosz Wiktorczyk (młodzieżowcy) oraz Anna Goc (juniorka).

źródło: MORiS Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.