• 24 lutego 2013
  • wyświetleń: 2188

PLKS: trzy punkty z Wodzisławia

W meczu rozegranym w Wodzisławiu Śląskim siatkarki pszczyńskiego PLKS pokonały zespół MKS Zorza 3:0 (25:18, 25:20, 25:17).

Pszczynianki rozpoczęły spotkanie w składzie: Katarzyna Bartlak, Agnieszka Mitręga, Joanna Pyrek, Sandra Szczygioł, Agata Turbak, libero Marta Kędzia. Aleksandrę Filip na rozegraniu zastąpiła Katarzyna Boroń.

Na początku pierwszego seta siatkarki PLKS uzyskały niewielką przewagę punktową. W tym okresie gry obie drużyny popełniały bardzo dużo błędów własnych. Pod koniec seta do głosu doszły jednak pszczynianki i to one kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:18.

W drugim secie trener Jarosław Bodys dokonał w składzie kilka zmian. Zawodniczki Zorzy długo prowadziły wyrównaną grę punkt za punkt. Końcówka seta znów dla pszczynianek 25:20.

W trzecim secie całkowitą inicjatywę na boisku przejęły siatkarki PLKS. Set szybko zakończył się wynikiem 25:17 i cały mecz 3:0. Spotkanie trwało niewiele ponad godzinę.

Następny mecz siatkarki PLKS rozegrają za dwa tygodnie. W sobotę 9.03.2013r podejmować będą w Pszczynie zespół STS Victorii Lubliniec. Będzie to przedostatnie spotkanie rundy zasadniczej rozgrywek II ligi kobiet grupy 2. W ostatniej kolejce 16.03.2013r pszczynianki udają się do Świdnicy gdzie spotkają się z zespołem MKS Świdnica.

Składy zespołów:
MKS Zorza: Ogerman, Małek, Prokop, Szado, Hibner, Sowisz, Dusza/libero/ oraz Hiltawska, Wójcik/K/, Czernecka
Trener: Andrzej Brzezina
PLKS: Bartlak (8), Boroń (2), Mitręga/K/(4), Pyrek (10), Szczygioł (9), Turbak (7), Kędzia/libero/ oraz Dyc (1), Wardęga (4), Osuchowska (1), Filip (1), Strządała (1)
Trener: Jarosław Bodys

Wyniki 20 kolejki II ligi kobiet grupa 2 - 23.02.2013r

AZS Pol. Śląskiej Gliwice-SMS PZPS II Sosnowiec 3:1 25:20, 25:21, 20:25, 25:19
MCKiS Jaworzno-Silesia Volley II 1:3 14:25, 20:25, 25:19, 26:28
SPS Politechnika Częstochowska-Sokół Katowice 3:2 25:20, 14:25, 25:22, 22:25, 15:6
SMS LO2 Opole-Gaudia Trzebnica 3:0 25:14, 25:13, 25:22
Zorza Wodzisław Śl.-PLKS Pszczyna 0:3 18:25, 20:25, 17:25
Victoria Lubliniec-MKS Świdnica 1:3 23:25, 25:12, 19:25, 20:25