• 4 lutego 2013
  • wyświetleń: 2052

2 złota, srebro i brąz lekkoatletów

Na odbywających się w Brzeszczach (02.02.2013r.) Mistrzostwach Śląska Młodzików i Dzieci zawodnicy klubu Iskra Pszczyna zdobyli 4 medale.

Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dzieci w Lekkiejatletyce 02.02.2013 · fot. Monika Biela

Mistrzynią Śląska Młodziczek w skoku w dal ze znakomitym wynikiem 5,18m została Natalia Mach! Uczennica Gimnazjum nr 2 w Pszczynie startowała również w finale biegu na 60m, w którym uzyskała bardzo dobry rezultat - 8,34s ( rekord życiowy) i zajęła 5 miejsce.
Warto dodać, że Natalia dopiero debiutuje w tej kategorii wiekowej i pomimo, iż startuje z zawodniczkami o rok od siebie starszymi, osiąga tak wspaniałe wyniki.

Również w skoku w dal, ale w kategorii Dzieci Starsze Mistrzem Śląska został Kamil Głąbek z wynikiem 4,50m. Kamil startował także w finale biegu na 60m, w którym uzyskał rekord życiowy - 8,83s i zajął 5 miejsce.

Dwukrotnym medalistą został szkolny kolega Kamila (SP 7 Ćwiklice) - Jacek Majewski, który wywalczył srebro w skoku w dal (4,48m) i brąz w biegu na 60m z nowym rekordem życiowym 8,39s.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także najmłodsza grupa pszczyńskiej Iskry, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z lekkoatletyką, a należą do niej: Alicja Szczygieł, Aleksandra Korny, Klaudia Łakota, Urszula Ryś, Aleksandra Ludziarczyk i Jakub Kita.

Zawody te zakończyły sezon halowy. Przed naszymi zawodnikami ciężka praca na treningach i obozie sportowym w czasie ferii w Węgierskiej Górce, która mamy nadzieję zaprocentuje na wiosnę, kiedy to rozpocznie się sezon letni.