Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 11 stycznia 2013
  • 23 stycznia 2013
  • wyświetleń: 5234

Noworoczny Turniej Badmintona

Na hali POSIR-u 19 i 20 stycznia odbył się Yonex 15. Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego. Wystartowało 153 zawodników, rozegrano ponad 250 meczów.

Piętnasty noworoczny turniej badmintona za nami. Otworzył go starosta pszczyński Paweł Sadza wraz z zastępcą burmistrza Pszczyny - Barbarą Sopot - Zembok.

Przez dwa dni trwały rozgrywki z udziałem dorosłych i dzieci, zawodników i amatorów. Przyjechali m.in. Częstochowy, Katowic, Bierunia, Strumienia, Bielska, Kóz, Lublińca, Kędzierzyna-Koźla. Dotarli nawet reprezentanci zaprzyjaźnionego klubu Slavoj z czeskiego Cieszyna - dzięki czemu ranga turnieju wzrosła do międzynarodowego. Nie zabrakło oczywiście pszczynian, którzy co roku wystawiają coraz liczniejszą reprezentację amatorów. Dzielnie walczyły VIP-y.

Noworoczny Turniej Badmintona - 19/20.01.2013 · fot. Damian Pławecki


Spośród pszczyńskich uczestników turnieju najwięcej powodów do zadowolenia może mieć Sławosz Pękała, który zwyciężył w kategorii "Raz do roku" , a także młodzi zawodnicy UKS Plesbad: Kuba Brudek (kategoria dzieci), Kornelia Marczak i Filip Stępniak (oboje juniorzy młodsi). Swoje zwycięstwo na pewno mile wspominał będzie Kuba, który tego właśnie dnia ukończył 10 lat.

Mistrzami poszczególnych kategorii zostali:
Sobota:
Masters: Paulina Koptoń (UKS Unia Bieruń) i Mateusz Szałankiewicz (BKS Kolejarz Częstochowa)
Amatorzy: Anna Kempa i Jarosław Ociepa (Częstochowa)
Raz do Roku: Marcela Krauzova (Czechy) i Sławosz Pękała (Pszczyna).
VIP: Marcin Cholewa (Pszczyna)
Niedziela:
Dzieci: Eliza Kwiatkowska (STB Energia Lubliniec) i Jakub Brudek (UKS Plesbad Pszczyna)
U-13: Hanna Szymańska (STB Energia Lubliniec) i Konrad Kulawik (UKS Unia Bieruń)
U-15: Aleksandra Ptak i Jędrzej Wachowski (oboje STB Energia Lubliniec)
U-17: Kornelia Marczak i Filip Stępniak (oboje UKS Plesbad Pszczyna)

Niestety tym razem nie udało się zaprezentować badmintona na najwyższym światowym poziomie. Zapowiadany występ Nadii Zięby nie doszedł do skutku, ponieważ Nadia z Robertem Mateusiakiem dotarła do półfinału turnieju w Malezji. Mecz z udziałem tak świetnej zawodniczki odbędzie się w innym terminie.

Organizatorami turnieju byli: UKS "Plesbad" Pszczyna, POSiR Pszczyna, MORiS Pszczyna, Urząd Miejski w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie

Honorowy patronat sprawowali: Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny, Paweł Sadza - Starosta Pszczyński.

W przygotowaniu imprezy pomogli:
Salon Fryzjerski Daisy, Salon Fryzjerski "Trendy" w Pszczynie, Salon urody Shira, Restauracja Samanta, Sklep Papisus, Karczma u Kubana, Pod Jemiołom, Sklep Atomic Fashion Hause, Kowalstwo Artystyczne Kapała, Wolontariat - uczniów ZS nr 1w Pszczynie.

Sponsorzy:
Produkcja Podłoża Pod Uprawę Pieczarek Ryszard Wrona, Firma Instalbud, P.P.-H. Stal-Bud, PPHU Mirpol, EL-BUD, Multi-Form II, EPIBUD Sp. z o.o, Anna i Andrzej Tomżowie, Euro-Gast, Ms-Handel, Niedźbała s.c. A.D. Stania, Ogrody Brudek, F.P. Szlif-pol, Format Producent, Anna i Piotr Mynarscy, F.H.U. Beta, Vektor Sport przedstawiciel firmy Yonex.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział oraz pomoc w organizowaniu turnieju.

źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.