pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 27 listopada 2012
  • wyświetleń: 1487

MUKKi wygrał z Niwą Oświęcim

Bez pierwszego rozgrywającego - Adriana Danielczyka zagrały MUKKi w meczu z Niwą Oświęcim. Nie miało to jednak wpływu na wynik rywalizacji, bowiem nasi koszykarze wygrali zdecydowanie, a po meczu zgarnęli premię w postaci dużej coli za zapisanie wyniku 100-punktowego w protokole.

Gracze z Oświęcimia wygrali pierwszą kwartę. Był to właściwie pojedynek Michał wyrobek - Niwa bo tylko nasz najwyższy zawodnik skutecznie mijał rywali a pod koszem zdobywał punkty. Losy meczu odwróciły się w kwarcie drugiej. Nasi chłopcy prowadzeni przez Marcina Danielczyka szybko odrabiali straty. Dobrze pod tablicami zagrał Kordian Helik, który wrócił do swojej normalnej skuteczności meczowej. Nieźle radził sobie, zwłaszcza z piłkami na dole, Mateusz Warzecha i MUKKi schodziły na przerwę z 3 punktowa przewagą.

Po przerwie rozpędzone MUKKi stopniowo zwiększały przewagę a rówieśnicy z Oświęcimia zaczęli tracić ochotę do gry. Na 3 minuty przed końcem rywalizacji otworzyła się szansa na pierwszą w tym sezonie zdobycz 100 punktową, której pszczyńscy zawodnicy nie zmarnowali. Dodatkowe powody do radości miał Tomek Ryszka - kolejny gracz o wzroście powyżej 180 cm, który po raz pierwszy (i to już w pierwszym występie w lidze wpisał się do protokołu.

Za tydzień MUKKi czeka prawdziwy sprawdzian ich aktualnej formy. 3 grudnia zagrają na parkiecie Pogoni Ruda Śląska z którą przegrali u siebie tylko 5 punktami goniąc wynik praktycznie przez 3 kwarty. Jest więc okazja do rewanżu. Mecz z Rudą otwiera serię 11 spotkań rundy rewanżowej, w której najciekawiej zapowiadają się mecze z Cieszynem i UKS-em 27 Katowice z którymi MUKK przegrał w rundzie pierwszej dość pechowo.

MUKK Pszczyna : K.S. Niwa Oświęcim 102 : 74
(15:34, 30:8, 27:10, 30:22)
M.Danielczyk 33, Wyrobek 32, Helik 18, Warzecha 8, Kozłowski 5, Pryszcz 3, Ryszka 2, Jonderko 1, Ber, Niemiec

Witold Brauntsch

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.