pless.pl

Reklama

Sport

  • 25 listopada 2012
  • wyświetleń: 3467

PLKS Pszczyna - MKS Zorza 3:1

Nikt z kibiców pszczyńskiego PLKS nie spodziewał się, że sobotnie spotkanie z zespołem MKS Zorzą Wodzisław Śląski dostarczy tyle emocji. Dwukrotnie przeciwniczki mogły doprowadzić do utraty przez PLKS bardzo ważnych punktów czy nawet utraty pierwszego miejsca w tabeli.

Reklama

PLKS


Zespół pszczyńskiego PLKS w 9 kolejce spotkał się z zajmującą 11 miejsce wodzisławską Zorzą. PLKS rozpoczął spotkanie w składzie: Strządała, Filip, Dyc, Osuchowska, Bartlak, Turbak i Kędzia (libero).

Siatkarki PLKS w pierwszym secie szybko uzyskały przewagę punktową 7:2 , później gra się wyrównała. Pszczynianki zagrywką i skutecznymi atakami ponownie powiększyły przewagę punktową i szybko zakończyły seta do 14.

W drugim secie trener Jarosław Bodys na boisko wystawił pozostałe rezerwowe. Na rozegraniu Kasia Boroń zmieniła Olę Filip.

Film z meczu: PLKS Pszczyna-MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:1

Autor filmu: Dariusz Paliczka

Ku zaskoczeniu wszystkich zawodniczki Zorzy wyszły na prowadzenie 7:2. Pszczynianki w tym okresie poza słabym przyjęciem, nieskutecznie kończyły ataki. Bardzo słabe było również rozegranie piłek w wykonaniu Kasi Boroń. W naszym zespole wszystko się posypało. Zespół wodzisławski dostał wiatr w żagle i stale utrzymywał przewagę. W końcówce PLKS zmniejszył przewagę, ale set zakończył się nieoczekiwanym zwycięstwem zespołu trenera Andrzeja Brzezinki 25:18.

W trzecim secie powróciła na boisko Kasia Bartlak. Gra w secie była bardzo wyrównana. Przeciwniczki widząc słabość PLKS zaczęły się same nakręcać. Przy stanie 23:20 dla pszczynianek wydawało się, że trzeci set zakończy się zwycięstwem PLKS. Nasze zawodniczki zaczęły popełniać błędy w ataku i przyjęciu i stan meczu się wyrównał. Jeden z zespołów uciekał na 1-2 punkty, by po chwili oddać prowadzenie. Dwukrotnie w końcówce zespół Zorzy mógł zakończyć seta zwycięstwem. Szczęśliwie jednak podopieczne Jarosława Bodysa zakończyły seta 31:29.

Do czwartego seta pszczynianki przestąpiły już w pierwszym składzie. Na boisko wyszły : Pyrek, Dyc, Mitręga, Bartlak, Turbak, Filip oraz Kędzia /libero/. Od początku czwartego seta PLKS zdobył wysokie prowadzenie. Poprawiło się przyjęcie i udanymi atakami zawodniczki PLKS zdobywały kolejne punkty. Przy stanie 16:8 dla PLKS trener Bodys dokonał zmiany rozgrywającej, na boisko weszła Kasia Boroń. Pszczynianki w ostatnim czwartym secie dominowały i rozgromiły przeciwniczki 25:10.

W meczu ze strony PLKS zagrała cała dwunastka. Jednak gra wielu naszych zawodniczek spowodowała podwyższone ciśnienie kibicom obecnym na meczu.

Należy pochwalić przeciwniczki za to, ze na boisko wyszła drużyna, może o mniejszych umiejętnościach, ale z ogromnym sercem do gry.

Składy zespołów:
PLKS: Strządała, Filip, Dyc, Osuchowska, Bartlak, Turbak, Kędzia/libero/
Pyrek, Mitręga, Boroń, Madejska, Wardęga
trener: Jarosław Bodys
MKS ZORZA: Ogerman, Wieliniec, Ostrzołek, Szado, Wójcik, Sowisz, Dusza/libero/, Hiltawska, Małek, Hibner, Michalska
trener: Andrzej Brzezinka

Wyniki meczów 9 kolejki II ligi grupa 2 rozegranych w dniu 24.11.2012r.

SMS PZPS II Sosnowiec-AZS Pol. Śląskiej Gliwice -:- [ 28.11.2012 ]
Silesia Volley II-MCKiS Jaworzno 3:1 32:30, 23:25, 25:17, 25:20
Sokół Katowice-SPS Politechnika Częstochowska 1:3 25:21, 22:25, 13:25, 13:25
Gaudia Trzebnica-SMS LO II Opole 0:3 23:25, 18:25, 17:25
PLKS Pszczyna-Zorza Wodzisław Śl. 3:1 25:14, 18:25, 31:29, 25:10
MKS Świdnica-Victoria Lubliniec -:- -:-, -:-, -:-

źródło: PLKS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.