• 13 listopada 2012
  • wyświetleń: 1998

MUKK ograł Jaworzno

Zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Koszykarskiego Pszczyna pokonali w hali Zespołu Szkół Nr 1 rówieśników z MCKiS Jaworzno. Oprócz zarobionych 2 punktów do tabeli MUKKi mają dodatkowe powody do satysfakcji bowiem cała dziesiątka meczowa zapisała punkty w protokole zawodów.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem: piątka Wyrobek, Warzecha, Marcin Danielczyk, Helik, Kozłowski wygrała pierwszą kwartę i dała psychiczną przewagę graczom drugoplanowym, którymi dowodziła chora "jedynka" MUKKa - Adrian Danielczyk. Ten dobrze pokierował mniej doswiadczonymi kolegami a oprócz tego zdobył swoje 10 oczek i usiadł na ławce. W dalszej części rywalizacji nowicjusze musieli sobie radzić sami i zadanie wykonali na " piątkę z plusem" Najlepiej radzili sobie Niemiec i Pryszcz,
którzy dobrze holowali piłkę i celnie rzucali do kosza.

Najlepszy wynik w sezonie uzyskał Bartek Ber, zawodnik nieźle wyszkolony technicznie ale z brakami w zakresie motoryki.Zadowolony po meczu może być również Robert Witkowski bo zaliczył swoje pierwsze punkty meczowe i potwierdził, ze systematyczna praca daje spodziewane efekty.

Na swoim poziomie zagrał lider MUKKa Michał Wyrobek. Grał co prawda tylko 20 minut ale zdobył 19 punktów i wciąż liczy się w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek MU 14.

Za tydzień pszczyńscy koszykarze jadą do Katowic aby na osiedlu Odrodzenie zagrać z drużyną UKS 27. Gracze z Katowic 2 kolejki temu wygrali 2 punktami z GTK Gliwice z którym MUKKi poradziły sobie bez problemów. Czy po wygraniu w korespondencyjnym pojedynku uda się MUKKom udowodnić wyższość w realu przekonamy się wieczorem 19 listopada.

MUKK Pszczyna : MCKiS Jaworzno 72 : 64 (24:9, 18:14, 12:20, 18:19) Wyrobek 19, Adrian Danielczyk 10, Warzecha 8, Marcin Danielczyk 7, Pryszcz 6, Bartek Ber 6, Helik 6, Kozłowski 5, Niemiec 3, Witkowski 2.