• 4 listopada 2012
  • wyświetleń: 1804

Trampkarze młodsi: Forma rośnie

Najlepszy mecz tej jesieni rozegrali w Śląskiej Lidze Trampkarzy Młodszych podopieczni Mateusza Bałucha. Mieszanka rocznika 2000 i 2001 zaaplikowała swoim kolegom z Częstochowy aż sześć goli, co w tym sezonie pszczynianom w lidze wojewódzkiej zdarzyło się po raz pierwszy.

Trampkarze młodsi: Iskra-Skra Częstochowa 03.11.12

Komentarz trenera Mateusza Bałucha:
"Mecz od samego początku rozpoczął się od ataków gospodarzy, a jeden z nich przyniósł prowadzenie Iskrze. Łukasz Zjawiński podał do Łukasza Mąki i mieliśmy 1:0. Kilka minut później Mąka odwdzięczył się za asystę i dograł piłkę do Łukasza Zjawińskiego, a ten bez problemów pokonał bramkarza gości. Do przerwy częstochowianie nie zdołali ani razu zaskoczyć Szymona Grzywy, a po kolejnej bramce na swoje konto dopisali Łukaszowie Mąka i Zjawiński.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił i nadal pszczynianie byli lepsza drużyną. W 40 minucie złe wybicie bramkarza gości, do piłki dobiegł Patryk Rom i uderzył z 40 metrów nad wracającym bramkarzem, piłka trafiła w poprzeczkę ale w polu karnym dobrze znalazł się Łukasz Zjawiński i skompletował hat-trick. Chwile później pierwszy błąd popełniła obrona Iskry co wykorzystali goście i mieliśmy 5 do 1. W 50 minucie uderzenie z dystansu pomocnika gości zaskoczyło Kamila Świdra i Skra cieszyła się z drugiej bramki. Na 5 minut przed końcem meczu kolejny z naszych zawodników zanotował na swoim koncie trzecią bramkę i wynikiem 6:2 zakończył się ten mecz."

MKS Iskra Pszczyna - Skra Częstochowa 6:2 (4:0)
Bramki: Łukasz Mąka (trzy), Łukasz Zjawiński (trzy)

Kamil Świder, Szymon Grzywa, Dawid Szromek, Patryk Mizera, Piotr Noga, Łukasz Mąka, Fabian Pustelnik, Kamil Pustelnik, Sławomir Piech, Łukasz Zjawiński, Mateusz Wala, Patryk Rom, Wojciech Pośpiech, Michał Biegier. Trener: Mateusz Bałuch.

Trampkarze młodsi: MKS Iskra Pszczyna - Skra Częstochowa - 3.11.2012 · fot. Andzejek