Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 10 października 2012
  • wyświetleń: 10512

Otwarcie Orlika w Goczałkowicach

Pierwszy Orlik wylądował w gminie Goczałkowice-Zdrój. W minioną niedzielę, mimo fatalnej aury, oficjalnie otwarto Kompleks Sportowy "Moje Boisko - Orlik 2012" przy hali Goczuś.

otwarcie Orlika w Goczałkowicach
W uroczystym przecięciu wstęgi brali udział przedstawiciele Gminy, Urzędu Marszałkowskiego oraz Halina i Kazimierz Piszczkowie. · fot. Jolanta Bukowczan


Łukasz Piszczek, otwarcie Orlika
Wychowanek LKS-u Goczałkowice-Zdrój Łukasz Piszczek nie mógł wziąć udziału w uroczystościach, ale przekazał m.in. swoją koszulkę, która została rozlosowana wśród mieszkańców. · fot. Jolanta Bukowczan


Ilość osób, która wzięła udział w otwarciu nowego obiektu sportowego w gminie Goczałkowice-Zdrój świadczy o tym, jak oczekiwana była to przez mieszkańców inwestycja. Padający przez cały dzień deszcz nie odstraszył zaproszonych gości jak i zawodników, którzy wybiegli w niedzielne popołudnie na zieloną murawę boiska piłkarskiego.

Zanim jednak to się stało Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój Gabriela Placha, Przewodniczący Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój Adam Maćkowski, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Janusz Abramowicz oraz Halina i Kazimierz Piszczkowie przecięli wstęgę otwierając tym samym obiekt, a ks. Lesław Przepłata proboszcz parafii św. Jerzego go poświęcił .

W pierwszym oficjalnym piłkarskim meczu zagrali uczniowie VI klasy goczałkowickiej Szkoły Podstawowej i I klasy Gimnazjum. Wydawać by się mogło, że spotkanie powinno zakończyć się wygraną gimnazjalistów. Do historii przejdą jednak uczniowie "podstawówki", którzy zwyciężyli 1:0. Strzelcem pierwszej bramki na goczałkowickim Orliku okazał się Oskar Nowak.

Otwarcie Orlika w Goczałkowicach - 7.10.2012 · fot. Jolanta Bukowczan


W następnym spotkaniu starsi uczniowie Gimnazjum wygrali 2:1 z Rodzicami. Trzeci niedzielny mecz był najpiękniejszy. Zagrały w nim dziewczyny LKS-u Goczałkowice-Zdrój oraz Samorządowcy. Zespół Szymona Stawowego, który na co dzień występuje w rozgrywkach III ligi kobiet, długo nie umiał przystosować się do sztucznej murawy oraz mniejszych wymiarów boiska. Wykorzystali to w pierwszej połowie Samorządowcy, którzy objęli dwubramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron dziewczyny zdobyły kontaktowego gola i zapowiadało się na fascynującą końcówkę. Kiedy jednak panowie po raz trzeci umieścili futbolówkę w bramce, nikt nie spodziewał się, że w tym meczu coś się jednak jeszcze wydarzy. A jednak... Tadeusz Przybyła, arbiter główny, najpierw podyktował rzut karny za zagranie ręką, który wykorzystała Beata Madeja. Chwilę później znów wskazał na "wapno, ale tym razem zawodniczka LKS-u nie trafiła nawet w bramkę. Po tym zagraniu gwizdek sędziego zabrzmiał po raz ostatni.

Oprócz emocji sportowych nie zabrakło atrakcji artystycznych. Swój występ miały dziewczęta z zespołu cheerleaderek "Step Up nowe pokolenia" oraz zespół instrumentalno-wokalny złożony z uczniów miejscowej szkoły podstawowej, gimnazjum oraz absolwentów tych placówek prowadzony przez Panią Gabrielę Wrzoł, którym serdecznie dziękujemy.

Zaproszenie na uroczystość otwarcia otrzymał Łukasz Piszczek. Niestety ze względu na fakt, że spotkanie Hannover 96 - Borussia Dortmund zostało przeniesione na niedzielę, nie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wychowanek LKS-u Goczałkowice-Zdrój przekazał piłki z autografami piłkarzy Mistrza Niemiec oraz swoją koszulkę z Borussii. Nagrody zostały rozlosowane wśród mieszkańców, które przybyli na otwarcie.

Paweł Kanik

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.