pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 15 czerwca 2004
  • wyświetleń: 2196

PALF: Na koniec Puchar

W minioną niedzielę 13 czerwca odbył się ostatni akt IX edycji Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu sezonu 2003/2004 – Puchar Ligi. Mecze rozgrywane były 2x15 minut, a system pucharowy (przegrywający odpada) sprawił, że wszystkie pojedynki na boisku Zespołu Szkół nr 1 były bardzo wyrównane i zacięte do ostatnich sekund.

O tym, że zawodnicy bardzo poważnie potraktowali niedzielne rozgrywki i często nie oszczędzali zdrowia swojego i kolegów świadczy fakt, że sędzia pokazał aż osiem żółtych i dwie czerwone kartki. W sumie w siedmiu pucharowych meczach piłkarze nie grzeszyli skutecznością strzelając „zaledwie” 12 bramek (w tym jedna samobójcza).

I RUNDA
Już w pierwszym meczu OKS Poligon bliski był sprawienia sporej niespodzianki – wyeliminowania drużyny Jakuba/Podstarzyńca. Ostatecznie jednak nowy mistrz PALF wyszedł obronną ręką z opresji eliminując beniaminka w rzutach karnych.

OKS Poligon – ATS Jakub/Podstarzyniec 1:1 (1:0) karne 2:3
Bramki: Kosobudzki (OKS), Stieber (Jakub/Podstarzyniec)
Żółta kartka: Hoinkis (OKS)
Awans: ATS Jakub/Podstarzyniec

Drugi mecz pucharu, w którym spotkały się drużyny z miejsc IV i V także bardzo wyrównany, wiele było dobrych sytuacji do zdobycia bramek, lecz a o losach spotkania zdecydował jeden gol zdobyty już do przerwy.

Żubry – Relaks 0:1 (0:1)
Bramka: Worona
Awans: Relaks

Mecz wicemistrza ligi zespołu Mieszka z przedostatnią drużyną beniaminkiem zespołem Szybkich Bananów po raz kolejny potwierdził, że Mieszko ma niejako „kompleks Bananów”,
gdyż trzecie derby Osiedla Piastów, po zaciętym i dramatycznym meczu rozstrzygnął na swoją korzyść beniaminek.

Szybkie Banany – Mieszko 2:1 (1:0)
Bramki: Cygan, Cieśla (obaj Szybkie Banany), Pasternak (Mieszko)
Czerwone kartki: Kubica (Banany) – 23 minuta, Szmajduch (Mieszko) – 18 minuta
Awans: Szybkie Banany

Kończący pierwszą pucharową rundę mecz Wembleya z zespołem El-Ry był bardzo nerwowy w wykonaniu obu drużyn. Ostatecznie w karnych lepszy okazał się trzeci zespół minionego sezonu.

Wembley – El-Ra Łąka 1:1 (1:0) karne 0:2
Bramki: Czorny (Wembley), Widłok (El-Ra)
Żółte kartki: Piersćionek, Czorny (obaj Wembley), Styrnol K.(El-Ra)
Awans: El-Ra Łąka

II RUNDA
Drugą rundę rozpoczął ciekawie zapowiadający się pojedynek mistrzów ligi z czwartym zespołem ligi. Po emocjonującym meczu, z grą często na pograniczu faulu nieco chaotycznie lecz konsekwentnie grający Relaks awansował dalej.

ATS Jakub/Podstarzyniec – Relaks 0:1 (0:1)
Bramka: Chrapkiewicz (samobójcza)
Żółta kartka: Grygier (Jakub/Podstarzyniec)
Awans: Relaks

Drugi półfinał pomiędzy Szybkimi Bananami a El-Rą rozstrzygnął się już w pierwszej odsłonie. Osłabiony brakiem bramkarza (czerwona kartka w I rundzie) beniaminek mimo ambitnej walki niesprostał obrońcom trofeum.

Szybkie Banany – El-Ra Łąka 0:2 (0:2)
Bramki: Widłok, Pękała
Żółte kartki: Cygan (Banany), Krzemieński (El-Ra)
Awans: El-Ra Łąka

III RUNDA - Finał
A więc w finale drugi raz z rzędu zagrał zespół El-Ry i to po raz drugi skutecznie. Mecz swoim poziomem nie zachwycił, lecz pokazał, że największym pechowcem tego sezonu jest team Relaksu, gdyż szczęście opuszcza ten zespół w decydujących momentach.

Relaks – El-Ra Łąka 0:1 (0:0)
Bramka: Widłok
Żółta kartka: Pękała (El-Ra)

Tak wiec El-Ra Łąka podobnie jak przed rokiem wygrała pucharowe zmagania i z rąk głównego sędziego zawodów Pana Czesława Grabowskiego odebrała okazały Puchar Ligi.

Wszystkim zawodnikom, kibicom i osobom wspierającym rozgrywki IX edycji Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej X jubileuszowej edycji ligi sezonu 2004/2005.

Andzejek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.