pless.pl

Reklama

Sport

  • 1 października 2012
  • wyświetleń: 12863

Sylwia Indeka Mistrzynią Polski!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj

Ogromną niespodziankę sprawiła Sylwia Indeka, zwyciężając w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 1000m w znakomitym czasie 2:58,33.

29 i 30 września w Słubicach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkoatletyce. Najlepsi młodzi lekkoatleci wyłonieni z eliminacji międzywojewódzkich, rywalizując ze sobą, walczyli o tytuły mistrzów Polski, medale, rekordy życiowe oraz o jak najlepszy występ w tej najważniejszej imprezie sezonu dla 14-15 zawodników.

Doskonały wynik, taktyka godna doświadczonych zawodników doprowadziła zawodniczkę LKS Pszczyna Sylwię Indekę do zwycięstwa na najdłuższym dystansie dla dziewcząt - 1000m.

Niezwykle szybkie tempo "zweryfikowało" siły prowadzących dziewcząt, które na ostatnich metrach musiały uznać wyższość Sylwii. Druga na mecie Aneta Konieczek ( Nadodrze Powodowo) 2:58,55 oraz brązowa medalistka Anna Szyjka ( Vicktoria Racibórz) 2:58,76 podobnie jak Sylwia poprawiły swoje rekordy życiowe.

W biegu na 100m młodzików Natan Fiedeń (LKS Pszczyna) uzyskał wynik 11,78. Niestety był to 10 wynik w eliminacjach i Natan nie zakwalifikował się do 8-osobowego finału.

Mistrzostwa Polski Młodzików - 29-30.09.2012


W biegu na 600m startowały Klaudia Kobiór ( LKS Pszczyna), która poprawiła swój rekord życiowy 1:41,99 , podobnie jak Karolina Korny (Iskra Pszczyna) 1:43,37.

W skoku w dal Damian Bojdoł (Iskra Pszczyna) uzyskał wynik 5,71 cm zajmując 12 miejsce.

Zawodnicy z Pszczyny swoją postawą przyczynili się do doskonałego występu reprezentacji Śląska na mistrzostwach, wracając z zawodów z dorobkiem 11 medali, w tym 5 złotych.

źródło: MORiS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sylwia Indeka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj