Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 29 września 2012
  • wyświetleń: 5843

Orlik w Goczałkowicach gotowy

W niedzielę 7 października zostanie oddany do użytkowania goczałkowicki Orlik, czyli kompleks boisk sportowych wybudowany w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012".

Kompleks obejmuje boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej, o wymiarach 30m x 62m, boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1m x 32,1m oraz budynek sanitarno-szatniowy. Wykonawcą goczałkowickiego "Orlika" jest firma Dromot. Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 1,2 mln zł (w tym środki z budżetu państwa - 333 tys., środki z budżetu województwa śląskiego - 333 tys. zł).

Orlik w Goczałkowicach · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Uroczystość otwarcia rozpocznie się o godz. 15.00. W programie m.in. mecze piłki nożnej, w tym mecz z udziałem drużyny piłkarskiej dziewcząt i samorządowców (pracownicy, radni), występy artystyczne dzieci i młodzieży, konkursy, nagrody i niespodzianki.

Władze gminy bardzo zabiegały o udział w uroczystości jednego z najlepszych piłkarzy w Europie - Łukasza Piszczka. Termin otwarcia obiektu został dostosowany do jego grafiku zajęć.

- Niestety kilka dni temu rodzice Łukasza przekazali informację o zmianie harmonogramu rozgrywek Borussii Dortmund i niemożności przyjazdu piłkarza w tym czasie do rodzinnej miejscowości. Zaproszenie jest aktualne i być może będziemy mieli okazję gościć Łukasza w późniejszym okresie, przy innej okazji - poinformowała Maria Ożarowska, sekretarz gminy.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.