• 28 lipca 2012
  • wyświetleń: 1632

IV liga: Niezła gra z Sarmacją

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj

Trzecią sparingową wygraną odnotowała Iskra w trakcie przygotowań do drugiego sezonu na czwartoligowym froncie. W piątkowe popołudnie przed własną publicznością pszczynianie pokonali czwartoligową Sarmację Będzin.

IV liga: Iskra - Sarmacja Będzin 27.07.2012

Od początku mecz był prowadzony w dość szybkim tempie. Goście wysoko próbowali grać pressingiem i w 5 minucie się to zemściło. Ładne prostopadłe podanie do Klai posłał na wolne pole nad głowami obrońców Brychlik i będąc sam na sam z bramkarzem nowy nabytek pszczynian uderzeniem z 12 metrów w środek bramki dał prowadzenie Iskrze.

W 10 i 18 minucie próbowali kolejno Wiera i Prusek, ale bramkarz Sarmacji był na posterunku. Golkiper gości sporo szczęścia miał e 23 minucie kiedy to po dobrej zespołowej akcji Prusek minął w polu karnym obrońcę i z ostrego konta posłał piłkę między bramkarzem a bramką na dalszy słupek, ale minimalnie chybił, zamknąć tego zagrania nie zdążył Pastuszka, któremu zabrakło zaledwie kilku centymetrów.

Bliski szczęścia król strzelców ubiegłego sezonu był w 35 minucie kiedy z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył minimalnie obok prawego okna twierdzy gości.

Najgroźniejszą akcję zespół z Będzina przed przerwą przeprowadził w 28 minucie gry kiedy strzał z lewego narożnika pola karnego dobrze wybronił Matyjaszczyk. Od tego momentu coraz więcej do powiedzenia mieli goście.

Na początku drugiej odsłony Sarmacja przycisnęła, ale nie potrafiła wypracować strzeleckich sytuacji. 10 minut po przerwie goście jednak dopięli swego. próbujący powstrzymać atak rywali Lekki w polu karnym zrobił wślizg i niestety odbił piłkę ręką. Sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Intencje strzelca wyczuł co prawda Płonka, ale silne uderzenie po rękach bramkarza wpadło do siatki.

Goście z remisu długo się jednak nie cieszyli. Już w kolejnej akcji długa piłka trafiła do Pruska, ten uprzedził obrońcę i z 25 metrów posłał piłkę nad wychodzącym bramkarzem Sarmatów. 10 minut później Iskra podwyższyła ze stałego fragmentu gry. Maroszek zagrał z rzutu rożnego przed pole karne do niepilnowanego Kropidły, a ten niewiele się zastanawiał i uderzył z 18 metrów. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i całkowicie zaskoczyła bramkarza.

W ostatnich 20 minutach aktywny był Żemła. Najpierw po indywidualnej akcji w polu karnym ograł obrońcę i z 14 metrów z prawej strony bramki strzelił na dalszy słupek ale bramkarz z trudem sparował piłkę na rzut rożny. Kilka chwil później w szybkiej kontrze piłka trafiła do juniora Iskry, który niewiele myśląc z 25 metrów próbował lobować nie najlepiej ustawionego bramkarza, ale przeniósł piłkę ponad bramką.

W końcowych fragmentach meczu goście mogli pokusić się jeszcze o bramkę kontaktową. dwa razy jednak na wysokości zadania stanął Rakowski. Raz uderzoną z pola karnego piłkę z trudem odbił na rzut rożny. Chwilę później pewnie wyłapał uderzenie z rzutu wolnego z 18 metrów.

Po ciekawym meczu Iskra pokonała zatem Sarmację 3:1.

IV liga: MKS Iskra Pszczyna - BKS Sarmacja Będzin (sparing) - 27.07.2012 · fot. Andzejek

MKS Iskra Pszczyna - Sarmacja Będzin 3:1 (1:0)
1:0 Rafał Klaja (5.), 1:1 Łukasz Stępień (56. - karny), 2:1 Bogdan Prusek (57.), 3:1 Tomasz Kropidło (67.)