• 15 lipca 2012
  • wyświetleń: 2120

IV liga: sparingi Iskry Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj

Pierwszy tydzień treningów w okresie przygotowawczym pszczyńscy czwartoligowcy mają za sobą. Zwieńczeniem codziennych treningów był piątkowy sparing z drużyną GKS Krupiński Suszec, który zakończył się wynikiem remisowym.

IV liga: GKS Krupiński Suszec - MKS Iskra Pszczyna (sparing) - 13.07.2012 · fot. Andzejek

Trener Jan Żurek dał pograć niemal wszystkim zawodnikom, którzy uczestniczyli w tygodniowych zajęciach. W sumie w meczu z Suszcem w barwach Iskry zagrało aż 31 piłkarzy! A każdy z nich przebywał na placu gry około 30 minut.

Bramki padły w pierwszej kwarcie meczu. Strzelanie rozpoczął Prusek, który po dograniu Pastuszki znalazł się sam na sam z bramkarzem Krupińskiego i ze spokojem minął go i ulokował piłkę w pustej bramce. Dobrą okazję na podwyższenie wyniku miał też Pastuszka, ale siedemnastolatek z Pszczyny przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem.

Goście wyrównali po ładnym uderzeniu Miłego, który z 18 metrów z lewej strony uderzył w długi róg a piłka po rękach bramkarza Prochownika wpadła w okienko.

Kolejne dwa składy Iskry toczyły także wyrównany pojedynek, ale więcej goli już nie padło. Swoje szanse mieli m.in. Klaja, który jednak został powstrzymany przez obrońców (sędzia nie dopatrzył się faulu) oraz dwukrotnie Wdowiak, ale tu z kolei sędzia dwukrotnie odgwizdywał pozycję spaloną.

Gospodarze też mieli okazje bramkowe, ale dwa razy świetnie spisał się Krzywicki broniąc strzały rywali z pola karnego, a także Prochownik, który po jednym ze uderzeń sparował piłkę na poprzeczkę.

Warto podkreślić, że w ostatnich 20 minutach Iskra grała niemal samymi młodzieżowcami.

GKS Krupiński Suszec - MKS Iskra Pszczyna 1:1 (1:1)
bramki: 0:1 Bogdan Prusek (5.), 1:1 Artur Miły (28.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
I skład:
Prochownik, Żur, Grabczyński, Lekki, Trzebuniak, Kropidło, Maślorz, Brychlik, Wiera, Pastuszka, Prusek

II skład:
Płonka (Krzywicki), Orlik, zawodnik testowany, Lekki, Trzebuniak (46. Wiera), Nowak, Szuster, Zamojda, Żemła, Klaja, Pęszor

III skład:
Krzywicki (Prochownik), Skipioł, zawodnik testowany, Kraus, Kocima, Fraś, Moroń, Sternal, Fijak, Wdowiak, Grajcarek

Kolejny trening ekipy seniorów zaplanowano na poniedziałek 16 lipca o godzinie 18:00.

Andzejek / pless.pl, źródło: MKS Iskra Pszczyna