• 30 czerwca 2012
  • wyświetleń: 1845

Góral skuteczniejszy w barażu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Trampkarze starsi" podaj

Skuteczniejszy od pszczyńskich trampkarzy okazał się zespół z Żywca, który wygrał baraż o Śląską Ligę Trempkarzy z Iskrą w rywalizacji rocznika 1998.

Trampkarze starsi: Iskra - Czarni Góral 26.06.2012

Dwie godziny po trampkarza młodszych, tym razem na Stadion Miejski w Pszczynie wybiegli zawodnicy z rocznika 1998 aby zagrać swój baraż o Śląską Ligę. Naprzeciwko pszczynian stanęła ekipa Czarnych Góral Żywiec.

Początek meczu dość wyrównany, ale gra toczyła się głownie w środkowej strefie boiska. Pierwszy groźny strzał na bramkę gości oddał Kozik w 15 minucie, kiedy z 25 metrów po rzucie wolnym trafił tuż obok słupka. Więcej precyzji pięć minut później mieli goście.

Pszczyńscy defensorzy zostawili zbyt wiele swobody rywalowi, który miał sporo czasu aby dokładnie przymierzyć z około 20 metrów w okno twierdzy Mateusza Góry. Było zatem 0:1. Chwilę później świetną szansę miał Prusek, ale jego próba lobowania bramkarza minęła cel o centymetry. Ostatecznie jednak sędzia i tak w tej sytuacji dopatrzył się pozycji spalonej.

Po strzelonej bramce to jednak goście Do końca pierwszej odsłony wiele się już nie wydarzyło.

Po zmianie bramek ostro do przodu ruszyła Iskra. Która kilka razy postraszyła rywali strzałami z dystansu. W 38 minucie tuż na poprzeczką uderzał Michał Prusek, chwilę później jego wyczyn skopiował Krygier. Naprawdę blisko szczęścia gospodarze byli w 42 minucie gry kiedy to po uderzeniu Pruska piłka wylądowała na poprzeczce. Niewiele zabrakło także Stencelowi, który minimalnie pomylił się strzelając głową po rzucie rożnym.

Nieskuteczną grę Iskry wykorzystali za to rywale bowiem zamiast wyrównania w 56 minucie padła druga bramka dla przyjezdnych. Dobra centra z rzutu rożnego trafiła wprost na głowę napastnika z Żywca, który nieatakowany spokojnie skierował piłkę do siatki.

Dwubramkowa zaliczka sprawiła, że zespół Górala cofnął się na własną połowę i swoich szans szukał już tylko na kontrze. Iskra próbowała zaś ataku pozycyjnego, ale bramka rywali była "zaczarowana".

Ładnie z wolnego uderzał Kędzior, ale mimo niepewnej interwencji bramkarza z dobitką spóźnił się nieco Prusek. 10 minut przed końcem meczu rzut karny mógł odgwizdać arbiter, bowiem w polu karnym ręką odpychany był Prusek, który wychodził na czystą pozycję, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia gości.

W końcówce spotkania dwukrotnie zakotłowało się jeszcze pod bramką Górala po stałych fragmentach gry, ale żaden zawodnik Iskry nie zdołał skierować piłki do siatki.

Pszczyńska drużyna poległa zatem w batalii o Śląską Ligę, a szkoda bo rywal był w zasięgu.

Trampkarze starsi: MKS Iskra Pszczyna - Czarni-Góral Żywiec (baraż o Śląską Ligę) - 26.06.2012 · fot. Andzejek

MKS Iskra Pszczyna 1998 - Czarni-Góral Żywiec 0:2 (0:1)
bramki: 0:1 Maksymilian Gowin (20.), 0:2 Jakub Knapek (56.)