pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 28 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4921

IV Turniej Piłki Ręcznej Chłopców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

20 czerwca na hali POSiR w Pszczynie odbył się IV Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie.

W zawodach uczestniczyli uczniowie pszczyńskich gimnazjów (oprócz Studzionki) oraz drużyna z Goczałkowic.

Trofeum to puchar przechodni i zwycięzca zobowiązany jest bronić go w następnym roku. Po trzech latach dominacji drużyny z PG1, w tym roku triumfatorami, zdobywcami nowego pucharu zostali reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie. Jest to ich kolejny wielki sukces w tym roku po zwycięstwach w zawodach miejskich, powiatowych i rejonowych oraz reprezentowaniu Pszczyny w półfinale wojewódzkim w piłce ręcznej. Gratulacje!

IV Turniej Piłki Ręcznej Chłopców - 20.06.2012 · fot. Zbigniew Oszek


Oto wyniki:
PG3 - PG1 10 : 6
PG2 - PG4 6 : 13
PG3 - Goczałkowice 10 : 12
PG1 - PG4 12 : 14
PG2 - Goczałkowice 17 : 9
PG3 - PG4 8 : 11
PG1 - Goczałkowice 12 : 10
PG3 - PG2 10 : 9
PG4 - Goczałkowice 14 : 8
PG2 - PG1 7 : 13

Tabela (miejsce, drużyna, bramki, punkty)
1. PG4 52:34 8:0
2. PG3 38:38 4:4
3. PG1 43:41 4:4
4. PG2 39:45 2:6
5. Goczałkowice 39 : 53 2:6

Publiczne Gimnazjum nr 1 reprezentowali: Jakub Szromczyk IIIb, Tomasz Cempura IIIc, Artur Masny IIId, Patryk Wróbel IIIb, Przemysław Koczy IIIb, Bartłomiej Gwizdała IIIb, Łukasz Jaworski IIIc, Jakub Kania IIIa, Karol Szuster IIIa, Patryk Prusko IIId, Wojciech Szczyrba IIa, Mateusz Zachurzok IIc, Dominik Furtok Id oraz Błażej Stiskun (IIa), Paweł Sapek (IIc), Kornel Kmiecik (Ie), Kacper Prusek (Ie), Jan Kędzior (Ia).

Do wyróżniających się zawodników naszej szkoły (PG1) należeli uczniowie: Jakub Szromczyk i Tomasz Cempura (rozgrywający), skrzydłowi Bartek Gwizdała i Dominik Furtok, Łukasz Jaworski oraz bramkarze Jakub Kania i Paweł Sapek. Dzięki nim mecze miały wysokie tempo, akcje były finezyjne i prawie zawsze kończyły się efektownymi bramkami lub obronami.

Spotkania, jak podkreślili sędziowie Agnieszka Zaucha i Igor Zagała ze Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, były rozgrywane na bardzo wysokim poziomie. Umiejętności chłopaków ze wszystkich zespołów ocenili wysoko. Cieszy fakt, że dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego z Pszczyny i Goczałkowic, jest tak dużo młodzieży interesującej się piłką ręczną.
Na zakończenie zawodów rozegrany został mecz pomiędzy reprezentacjami klas III i II naszego gimnazjum. Spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące. Wygrali chłopcy z klas trzecich 13:9.

Chciałbym podziękować Dyrekcji PG1 za patronat nad tą imprezą, dyrektorowi POSiR za udostępnienie hali i współorganizację, dyrektorowi MORiS za zapewnienie opieki medycznej podczas rozgrywek, zawodnikom i ich opiekunom za wspaniałe widowisko oraz kibicom z naszego gimnazjum za kulturalny doping.

Zbigniew Oszek

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj