• 8 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3653

Kolarskie emocje w Suszcu.

Przy pięknej słonecznej pogodzie w świąteczny czwartek odbyło się Szosowe Kryterium Kolarskie o Puchar Wójta Gminy Suszec. Emocji nie brakowało, dobrze spisali się młodzi kolarze LK UKS Pszczyna.

Wyniki Suszec

Kolarze ścigali się na rundzie o długości 1900 metrów, rywalizację rozpoczęli najmłodsi, żaki i młodziczki, mieli do pokonania 5 okrążeń. W kategorii żak najwięcej punktów zdobyła Edyta Gołek, wygrała z chłopcami a nawet ze starszymi młodziczkami. W kategorii młodziczek najlepsza Magda Indeka (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin), następne miejsca na podium zajęły nasze kolarki Kasia Migdoł i Natalia Rapior.

W kolejnym wyścigu młodzików walkę o zwycięstwo Kacper Piechaczek stoczył z Bartoszem Świedrlewskim z Częstochowy, nasz kolarz był lepszy o dwa punkty i stanął na najwyższym podium. Kamil Białończyk zajął 5 miejsce, Mateusz Manowski 8 miejsce. Juniorki młodsze Joanna Szklany i Matylda Skupnik nie miały konkurentek i podzieliły miedzy sobą miejsca na podium.

Kilkunastu juniorów młodszych stanęło na starcie, pokonywali 12 razy naszą rundę. Bezkonkurencyjny okazał się Kamil Turek (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin), który samotnie odjechał i zbierał wszystkie punkty. Ładnie zaprezentował się nasz Maciej Foltyn, który walczył na finiszach, a zdobyte punkty dały mu 7 lokatę.

Szosowe Kryterium Kolarskie o Puchar Wójta Gminy Suszec - 7.06.2012 · fot. Tadeusz Foltyn

Więcej zdjęć na Picassa LK UKS Pszczyna

Najwięcej emocji dostarczył wyścig orlików i elity. Czterdziestu kolarzy miało do pokonania 24 okrążenia. Dominowali kolarze Wibatechu Ziemia Brzeska, już na piątym okrążeniu odjechali Marcin Wolski i Andrzej Bartkiewicz i utrzymali przewagę aż do mety zbierając wszystkie duże punkty. Zaciętą walkę o trzecie miejsce stoczyli Konrad Tomasiak i Mieszko Bulik (TC Chrobry Felt Głogów) z Jakubem Foltynem (Wibatech LMGK Ziemia Brzeska). Ostatecznie trzecie miejsce zdobył Tomasiak wyprzedzając o jeden punkt Jakuba Foltyna, który wypadł poza podium w elicie, zachował jednak trzecie miejsce w kategorii orlik.

Wyścig juniorów zdominowali kolarze z Gliwic, zwyciężył po samotnej ucieczce Bartek Szczepanowski , drugi był Adam Trudziński a trzeci Adam Buchalik.