pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 29 maja 2012
  • wyświetleń: 2789

4 medale młodych lekkoatletów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

26 maja w Bielsku- Biała odbył się XI Międzynarodowy Miting lekkoatletyczny Beskidianathletic, który jak co roku gromadzi wielu młodych sportowców, nie tylko z kraju, ale również z zagranicy(w tym roku m.in.; Ukraina, Niemcy, Czechy, Włochy). Miting podzielony jest na dwie sesje. W sesji przed południowej startowali młodzicy i dzieci, zaś w sesji po południowej seniorzy i juniorzy.

Wśród młodych zawodników prym wiedli lekkoatleci MKS Iskra Pszczyna, którzy wywalczyli dwa złote i dwa srebrne medale. Wśród najmłodszych uczestników zawodów( kat. dzieci, rocznik '99 i młodsi) dwa medale zdobyła Natalia Mach (SP 18 Pszczyna); złoty w skoku w dal z wartościowym wynikiem- 4,68 m oraz srebrny w biegu na 60 m - 8,70 s. (rekord życiowy).

XI Międzynarodowy Miting lekkoatletyczny w Bielsku-Białej - 26.05.2012 · fot. Marek Biela, Monika Biela


Srebrny medal w biegu na 300m wywalczył Mikołaj Zatorski (SP1 Pszczyna) ze znakomitym wynikiem i rekordem życiowym - 42,56 s. W kategorii młodzików złoty medal zdobył Dominik Furtok (PG1 Pszczyna) z wynikiem 5,87 m.

Uzupełnieniem dziesięcioosobowej grupy byli również: Adrian Zieleżnik (SP9 Łąka)- 300m -50,56 s - rekord życiowy Alicja Szczygieł (SP 18 Pszczyna)-300m - 56,89 s - rekord życiowy, Klaudia Łakota (SP 18 Pszczyna) - 300m - 57,32s - rekord życiowy oraz Jacek Majewski, Kamil Głąbek (obaj SP 7 Ćwiklice), Damian Bojdoł (PG3 Pszczyna) i Karolina Korny (PG1 Pszczyna). Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Marek Biela, Monika Biela

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj