pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 21 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 1041

Żaki: Obiecujący początek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Żaki" podaj

W poniedziałek 16 kwietnia ruszyła runda wiosenna rozgrywek Tyskiej Ligi Żaków. W grupie mistrzowskiej mamy aż dwóch przedstawicieli Iskry. Awans po pierwszej rundzie rozgrywanej jesienią uzyskał zarówno zespół Mateusza Bałucha (rocznik 2001) oraz Szymona Stawowego (rocznik 2002).

Żaki: Iskra Pszczyna - Orlik Czechowice 16.04.2012
fot. Andzejek


Starszy zespół pszczyńskich żaków podejmował na swoim boisku rywali zza Wisły - drużynę UKS Orlik Czechowice. Mecz rozpoczął się od dużej przewagi gospodarzy i już po 15 minutach Iskra prowadziła 4:0. Na listę strzelców wpisali się: Patryk Rom po ładnym uderzeniu z woleja, Wojciech Kokot, który bramkę zdobył po stałym fragmencie gry, zaś Kacper Wybrańczyk dwukrotnie wykończył z zimna krwią ładne akcje Iskry.

Po piorunującym początku młodzi piłkarze Iskry trochę zwolnili i do głosu doszli czechowiczanie. Pierwszą bramkę goście strzelili jednak dopiero po przerwie z rzutu karnego i chyba poczuli wiatr w żagle bo chwilę później drugi raz pokonali naszego bramkarza. Młodzi piłkarze z Pszczynie nie pozwolili się jednak rozpędzić gościom z Czechowic i zdobyli kolejną bramkę, która ostatecznie rozstrzygnęła losy meczu.

MKS Iskra Pszczyna - UKS Orlik Czechowice 6:2
bramki: 1:0 Patryk Rom (2.), 2:0 Kacper Wybrańczyk (5.), 3:0 Kacper Wybrańczyk (8.), 4:0 Wojciech Kokot (19.), 5:0 Patryk Rom (26.), 5:1 (33.-karny), 5:2 (45.), 6:2 Kacper Wybrańczyk (53.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Olaf Marek, Tomasz Bojko, Wojciech Kokot, Franciszek Kumor, Patryk Mizera (kpt), Bartosz Kokot, Patryk Rom, Kacper Wybrańczyk, Konrad Czardybon, Mateusz Różycki, Kacper Bieszczad, Marcin Kaszok, Tomasz Kulicki. Trener: Mateusz Bałuch

Żaki: MKS Iskra Pszczyna - Orlik Czechowice - 16.04.2012 · fot. Andzejek


Młodsza pszczyńska drużyna wyjechała z kolei do Pawłowic na potyczkę z tamtejszym Pniówkiem.
Od początku mecz był wyrównany, ale Iskra straciła dwie bramki po indywidualnych błędach. Początkowo pszczyńscy zawodnicy mieli kłopot przystosować się do nawierzchni dywanowej. Z czasem zaczęli grać jednak coraz lepiej i jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do wyrównania.

W drugiej odsłonie była nawet szans na objęcie prowadzenia, ale nie udało się wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Szczęście uśmiechnęło się zaś do graczy z Pawlowic, którzy zdobyli trzecią bramkę. Pod koniec meczu brakło już sił pszczyńskim graczom, którzy jednak walczyli o punkt. W końcowych fragmentach meczu młodzi zawodnicy z Paniówka przeprowadzili szybką akcję po której przypieczętowali swoją wygraną.

Mimo porażki Iskra rozegrała całkiem dobry mecz, a dla chłopców było to kolejne doświadczenie w lidze.

GKS Pniówek Pawłowice - MKS Iskra Pszczyna 4:2 (2:2)
Bramki: Bartosz Bernard, Jakub Nachyła

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Bartosz Chudy, Jakub Ogrodnik, Kamil Sojka, Bartosz Musiolik, Adam Góralczyk, Oskar Sobek, Jakub Nachyła, Bartosz Bernard, Jakub Mizera, Jakub Czorny, Dominik Wieciech, Dawid Lazar. Trener: Szymon Stawowy.

Mateusz Bałuch, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna - Żaki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Żaki" podaj