• 21 lutego 2012
  • wyświetleń: 3344

Trampkarze grali o Puchar MORiS

Sukcesem piłkarzy pszczyńskiej Iskry zakończył się niedzielny 13. Halowy Turniej Trampkarzy o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Kiedy turniej rozgrywany był po raz pierwszy większość młodych zawodników Iskry właśnie przychodziła na świat i nikt się chyba wtedy nie spodziewał, że dopiero jak dorosną Ci mali chłopcy sięgną po Puchar.

Trampkarze młodsi Turniej o Puchar Dyrektora MORiS

Podopieczni Pawła Piszczka w niedzielnych zawodach na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji spisywali się znakomicie od pierwszych spotkań. W pierwszym meczu turnieju 3:1 ograli rywala zza miedzy LKS Znicz Jankowice, a godzinę później z bagażem trzech goli odprawili zespół Piasta Gliwice. Po tych zwycięstwach Iskra miała już pewny awans do gier półfinałowych i to wpłynęło nieco demobilizująco na graczy z rocznika '99. W ostatnim grupowym meczu w starciu z Polonią Bytom goli nie zobaczyliśmy. Wywalczony punkt i tak wystarczył do zajęcia pierwszego miejsca w grupie A. Na drugiej pozycji premiowanej awansem rywalizację zakończyli piłkarze Piasta.

Z grupy B awans do półfinałów wywalczyli piłkarze MOSiRu Jastrzębie-Zdrój oraz z drugiego miejsca dobrze grający zespół LKSu Łąka, którzy w pokonanym polu zostawili graczy UMKSu Trójka Czechowice oraz grający młodszym rocznikiem zespół GKSu Katowice.

Na drodze do finału pszczynianom stanęła drużyna Łąki. Prowadzeni przez Dawida Szewczulaka piłkarze stawili spory opór pszczyńskiej Iskrze. Inicjatywa należała co prawda do MKSu, ale już w drugiej minucie po stracie piłki w środku pola rywale wyszli z szybką kontrą i pokonali broniącego pszczyńskiej twierdzy Szymona Grzywę. Łąka cofnęła się do defensywy czym jeszcze bardziej utrudniła zadanie Iskrze. Przełamać zasieki ?zielonych? udało się dopiero w 11 minucie gry. Do końca spotkania pozostawało jeszcze niespełna 5 minut. Iskra chciała rozstrzygnąć mecz w regulaminowym czasie gry przez co narażała się na groźne kontry łączan. Szczęście tego dnia było jednak po stronie pszczyńskich zawodników. Na 40 sekund przed końcową syreną Bartłomiej Gajda zdobył swoją druga bramkę i dał awans do finału ekipie Iskry.

W finale przyszło mierzyć się z niepokonanymi tego dnia piłkarzami z Jastrzębia (wygrali wszystkie grupowe mecze oraz półfinał z Piastem). Iskra do najważniejszego meczu podeszła jednak mocno skoncentrowana i do dwóch szybkich bramkach Michała Jaworskiego i Karola Koniecznego objęła dwubramkowe prowadzenie. Co więcej MKS trzymał rywali cały czas z dala od bramki i wydawało się, że ?bezpieczne? prowadzenie uda się dowieźć do przerwy (finał grany był 2x10 minut). Niestety w ostatnich sekundach pierwszej części meczu błąd defensorów pszczynian wykorzystali piłkarze MORiSu z Jastrzębia zdobywając bramkę kontaktową.
W drugiej części meczu trampkarze z Pszczyny zagrali jeszcze lepiej niż przed przerwą. W 13 minucie meczu po trafieniu Bieli Iskra odskoczyła ponownie na dwa trafienia, a 180 sekund później po kolejnym trafieniu pszczyńskiego napastnika było praktycznie po meczu.
Rywale do końca walczyli o zmianę niekorzystnego wyniku, ale dobrze spisywała się defensywa Iskry. Do końca nic się już zatem nie zmieniło i puchar po raz pierwszy w trzynastoletniej historii wywalczyli piłkarze z Pszczyny.
W meczu o brąz Piast pokonał zaś zespół z Łąki.

Warto jeszcze dodać, że najlepszym bramkarzem niedzielnego turnieju został wybrany gracz pszczyńskiej Iskry Szymon Grzywa. Ciekawie wyglądała sytuacja wśród strzelców bowiem trzech piłkarzy miało po cztery trafienia i organizatorzy zarządzili konkurs rzutów karnych. Tu z pojedynku: Daniel Biela (MKS Iskra), Bartłomiej Gajda (MKS Iskra) i Mateusz Paszek (LKS Łąka) szybko odpadł Daniel. Zaś po czwartej serii 'jedenastek' i 100% skuteczności pozostałych piłkarzy zdecydowano przyznać dwie statuetki dla najlepszych snajperów turnieju.

Trampkarze młodsi: 13. Halowy Turniej o Puchar Dyrektora MORiS Pszczyna - 19.02.2012 · fot. Andzejek

LKS Łąka - MKS Iskra Pszczyna 1:2
bramki: 1:0 (2'), 1:1 Bartłomiej Gajda (11'), 1:2 Bartłomiej Gajda (15')

finał:
MKS Iskra Pszczyna - MOSiR Jastrzębie-Zdrój 4:1 (2:1)
bramki: 1:0 Karol Konieczny (3'), 2:0 Michał Jaworski (5') , 2:1 (10'), 3:1 Daniel Biela (13'), 4:1 Daniel Biela (16')

Szymon Grzywa (br), Michał Jaworski, Bartłomiej Gajda, Karol Konieczny, Daniel Biela, Kamil Gatner (br), Michał Wiera, Jan Tomaszczyk, Mariusz Janosz, Marcin Janosz. Trener: Paweł Piszczek.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Trampkarze młodsi" podaj