pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 20 lutego 2012
  • wyświetleń: 4168

Krajowe turnieje w Pszczynie

144 zacięte mecze rozegrano w hali POSiR podczas Krajowego Turnieju Seniorów i Juniorów Młodszych. Do Pszczyny zawitali goście m.in. z Żyrardowa, Sulęcina, Sobótki, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Czeskiego Cieszyna i oczywiście z całego Śląska.

Najwięcej zgłoszeń przyszło do kategorii juniorów młodszych. Najlepszą zawodniczką została w tej kategorii Kamila Morawska z Niepołomic. Wygrała zarówno singla jak i debla. W finale gry pojedynczej pokonała reprezentantkę pszczyńskiego Plesbadu Kornelię Marczak. W deblu występowała w parze z Emilią Jaworską.

Wśród chłopców wygrał Jakub Kachniarz (UKS Ząbkowice Dąbr. Gór.) oraz para deblowa Mariusz Kabat/ Bartosz Piekarz (AZS AGH Kraków/ UKS Orliki Ropica Pol.). W grze mieszanej najlepsi okazali się reprezentanci z Dolnego Śląska Marcin Nowak/ Klaudia Socha (UKS Smecz Bogatynia/ KS Chojnik Jelenia Góra).

Krajowe turnieje badmintona w Pszczynie - 18.02.2012 · fot. Plesbad


Turniej seniorski przebiegł pod dyktando zawodników Plesbadu - zwyciężyli we wszystkich kategoriach. Wielką satysfakcję może mieć grający trener Bartosz Pietryja. W parze ze swoją małżonką Małgorzatą tryumfowali w grze mieszanej, a wraz z Tymoteuszem Czyszem pokonali wszystkie deble.

Z pszczyńskich zawodników wysokie lokaty zajęli także: Dawid Kieloch (1. miejsce), Robert Czembor (2.) i Tymoteusz Czysz (3.) w grze pojedynczej seniorów. Anna Goc/ Tomasz Tomża (2.), Paweł Pietryja/ Patrycja Goc (3.). Miejsce trzecie zajął także debel juniorek młodszych Kornelia Marczak/ Marta Klepek.

Zawody są wliczane do rankingu Polskiego Związku Badmintona.

Podczas zawodów doszło do kolejnego już spotkania z działaczami klubu z Czeskiego Cieszyna TJ Slavoj. Jednym z punktów współpracy będzie wspólne organizowanie obozu letniego dla dzieci i młodzieży. Zaplanowany on jest na lipiec, na terenie Republiki Czeskiej.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii.

Krajowy Turniej Juniorów Młodszych Pszczyna, 18.02.2012:
Pojedyncza dziewczyn: Kamila Morawska (MKS Spartakus Niepołomice)
Pojedyncza chłopców: Jakub Kachniarz (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.)
Podwójna dziewczyn: Emilia Jaworska/ Kamila Morawska (MKS Spartakus Niepołomice)
Podwójna chłopców: Mariusz Kabat/ Bartosz Piekarz (AZS AGH Kraków/ UKS Orliki Ropica Pol.)
Mieszana: Marcin Nowak/ Klaudia Socha (UKS Smecz Bogatynia/ KS Chojnik Jelenia Góra)
Dodatkowy Turniej Seniorów
Pojedyncza kobiet: Anna Goc (UKS Plesbad Pszczyna)
Pojedyncza mężczyzn: Dawid Kieloch (UKS Plesbad Pszczyna)
Podwójna mężczyzn: Tymoteusz Czysz/ Bartosz Pietryja (UKS Plesbad Pszczyna)
Mieszana: Bartosz Pietryja/ Małgorzata Pietryja (UKS Plesbad Pszczyna)

Dziękujemy za udział wszystkim ekipom, gratulujemy sportowej postawy na boiskach.

UKS Plesbad dziękuje za dobrą współpracę Śląskiemu Związkowi Badmintona oraz Powiatowemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Damian Pławecki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.