• 16 lutego 2012
  • wyświetleń: 3545

MUKK wygrał w Żorach

Koszykarze Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Koszykarskiego Pszczyna pokonali w Żorach Hawajskie Koszule 94:67. Najważniejsze jednak , że cała dziesiątka naszych graczy zapisała się w protokole meczowym.

Mecz w 1 połowie był wyrównanym widowiskiem. MUKKi kontrolowały grę ale nie trafiały spod kosza. Trochę usprawiedliwia ich choroba dwu czołowych graczy Widawskiego i Macha. Ten pierwszy grał tylko 20 minut, zdołał jednak zdobyć 20 punktów. Mach grał jedynie 1 kwartę ale i tak zapisał na swoim koncie 4 oczka.

Po raz kolejny średnio zaprezentował się Janicki, który mimo zdobytych 23 punktów (w tym 2x3) zmarnował sporo 100 % sytuacji.

O wyniku spotkania zadecydowała 3 kwarta wygrana przez pszczyński zespół 35:10. Po tym uderzeniu Hawajskie Koszule nie zdołały się już podnieść, a w naszej drużynie więcej mogli zagrać zawodnicy drugoplanowi. Większość z nich zdobyła swoje "best of season" co z pewnością doda im pewności siebie przed następnymi meczami drugiej rundy rozgrywek.

Po serii meczów wyjazdowych MUKK zagra teraz na własnym parkiecie. W poniedziałek 20 lutego w sali przy ulicy Kazimierza Wielkiego pojawią się zawodnicy UKS-u 27 Katowice, którzy w poprzedniej kolejce ograli AZS Katowice. Początek meczu o godz 16.

K.S. Hawajskie Koszule Żory:MUKK Pszczyna 67:94 (18:24, 19:19, 10:35, 20:16)

Mach 4, A.Danielczyk 6, Janicki 23, Kubis 12, M.Danielczyk 8, Wantulok 2, Kozłowski 2, Wyrobek 13, Warzecha 4, Widawski 20.