pless.pl

Reklama

Sport

  • 13 stycznia 2012
  • wyświetleń: 5645

Dobre warunki do szusowania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

Poprawiły się warunki narciarskie w Beskidach. Przybyło białego puchu, a właściciele wykorzystują w nocy ujemne temperatury i dośnieżają stoki.

szczyrk, skrzyczne, narty
Szczyrk - Skrzyczne · fot. www.szczyrk.cos.pl


W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim otwarte są wszystkie trasy w Czyrnej i Solisku. Najlepsze warunki są na trasie 2 z małego Skrzycznego na Halę Skrzyczeńską. Działają wszystkie wyciągi. W szczyrkowskim Centralnym Ośrodku Sportu można zjeżdżać trasami: czarną FIS ze Skrzycznego do Grzebienia, niebieską - Ondraszek - ze Skrzycznego do Jaworzyny oraz niebieską - Widokowa - z Jaworzyny do stacji dolnej kolei linowej. Funkcjonuje kolej krzesełkowa i orczyki Doliny II oraz III. Na Przełęczy Salmopolskiej między Szczyrkiem a Wisłą czynne są wyciągi Bartuś i Biały Krzyż. Warunki są dobre.

W ośrodku Soszów w Wiśle otwarte są wszystkie trasy. Podobnie jest na Stożku. Warunki są dobre. W Cieńkowie dobre warunki są na trasach numer 1, 2, 3 i 4. Otwarte są wszystkie cztery trasy w wiślańskiej Nowej Osadzie.

W Ustroniu przy górnej stacji kolei linowej na Czantorię uruchomiony został wyciąg narciarski Stokłosica. Tu również warunki do szusowania są dobre.

W ośrodku narciarskim Pilsko w Korbielowie funkcjonują wyciągi: I z Kamiennej do Soliska, IV z Soliska na Buczynkę, V i VI z Hali Szczawiny na Halę Miziową, VII z Hali Miziowej na Pilsko, a także kolej linowa "Szczawiny" z Polany Strugi na Halę
Szczawiny.

Na Żarze w Międzybrodziu Żywieckim otwarta jest jedynie trasa Polana Żar. Funkcjonuje kolej linowo-terenowa oraz orczyk na górnej polanie.

Bardzo dobre warunki są w rejonie Mosornego Gronia w Zawoi. Czynne są wyciągi: krzesełkowy, a także orczyki Baca i Wojtek.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj