• 11 stycznia 2012
  • wyświetleń: 5634

Widawski najlepszy na Śląsku

Koszykarz Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Koszykarskiego Pszczyna - Kamil Widawski okazał się najlepszym strzelcem pierwszej części rozgrywek młodzików starszych organizowanych przez Polski Związek Koszykówki w naszym województwie. Nasz zawodnik w 6 meczach uzyskał 142 punkty co daje całkiem niezłą średnią - 23,6 pkt na mecz!

Kamil urodził się w 1998 roku, obecnie jest uczniem 1 klasy Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Pszczynie (osiedle Piastów), wcześniej chodził do Szkoły Podstawowej Nr 18 w Pszczynie. Koszykówkę trenuje od 3 klasy kiedy to za namową starszego brata Kacpra rozpoczął szkolenie w szkolnym SKS-ie. Już po roku miał szansę udziału w Festiwalu Koszykówki organizowanym przez PZKosz. w Koszalinie. Wraz ze starszymi kolegami uczestniczył także w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Mc Donald’s Cup w czeskiej Ostrawie.

W zeszłym roku był kluczowym zawodnikiem reprezentacji SP 18, która łatwo wygrała zawody powiatowe a przegrała dopiero z v-ce mistrzami Śląska - drużyną z Cieszyna w zawodach rejonowych. W czasie turnieju Kania Cup 2011 zdobył wspólnie z kolegami (Janickim, Berem i Danielczykiem) 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zdobył również nagrodę za 2 miejsce na turnieju 3x3 Basket Challenge w Katowicach- turnieju promującym Mistrzostwa Europy Kobiet, który odbył się pod katowickim Spodkiem. Od sezonu 2011/2012 jest licencjonowanym zawodnikiem MUKKa w rozgrywkach PZKosz.

Szkołę Podstawową ukończył z wyróżnieniem. Został również wybrany najlepszym sportowcem SP 18. Ma 180 cm wzrostu i waży 83 kg. Jego największym atutem jest gra 1:1 i dobry rzut z dystansu. Mimo niezłych warunków fizycznych (w tym wieku powinien mieć 10 cm więcej!) raczej docelowo będzie występował na pozycji nr 2 lub 3.

Kamil Widawski · fot. WB

W czasie spotkania MUKKa z Junior Basketem Katowice obserwował go trener kadry Śląska w jego kategorii i na najbliższej konsultacji naborowej kadry będzie konfrontował swoje umiejętności z kolegami z innych klubów w celu uzyskania powołania do szkolenia centralnego. Mimo tego, ze gra już naprawdę dobrze musi dalej systematycznie poprawiać swoje umiejętności techniczne i zdobywać nowe doświadczenia grając jak najwięcej minut w meczach ligowych. Liczymy na to, że że jego talent dalej będzie się rozwijał i na koniec rozgrywek odbierze nagrodę dla najlepszego gracza rozgrywek (podobnie jak Tomek Dzida kilka lat temu).