pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 1 grudnia 2011
  • wyświetleń: 6578

Debiut rajdowców w Pucharze

W dniach 18-19 listopada w okolicach Ustronia odbył się 37 Rajd Cieszyńska Barbórka. Pszczyński kierowca Jakub Lesiak dzięki zdobyciu Licencji Krajowej mógł zadebiutować w Rajdowym Pucharze Polski w ostatniej jego rundzie uznawanej za najbardziej wymagający rajd sezonu.

Po długim okresie przygotowań, modyfikacji w samochodzie i znalezieniu doświadczonego w Pucharze pilota - Łukasza Biernota cały zespół był gotów stawić czoła wyzwaniu zarówno sportowemu jak i logistycznemu jakim jest udział w tak poważnym rajdzie. Start nie doszedłby do skutku gdyby nie wsparcie sponsorów www.rolchem.com, www.go-west.ig.pl, www.loko.pl, www.reklamapszczyna.pl.Po piątkowym zapoznaniu z trasą wiadomo było, że opinia Cieszyńskiej Barbórki nie bierze się znikąd. Strome zjazdy i podjazdy, partie zakręt w zakręt oraz ciągłe zmiany nawierzchni z równego asfaltu poprzez płyty po dziurawy szuter były wyzwaniem nie tylko dla załogi ale i mechaników, którzy fantastycznie przygotowali samochód za co także im należą się podziękowania.Ściganie jednak nie trwało długo.. Pierwszy odcinek specjalny: Kubalonka, Lesiak z Bierotem pokonali spokojnym tempem aby sprawdzić opis, tempo dyktowania i zachowanie samochodu na różnych nawierzchniach. Spokojna jazda dała nadspodziewanie dobry rezultat: 6 miejsce w klasie A6 i 21 w klasyfikacji generalnej (OS 1 ukończyło odpowiednio 15 i 61 załóg), Pamiętajmy, że 120 konne saxo jest klasyfikowane w A6 razem z m.in. C2 R2 i Fiestą R2 dysponującymi mocą ok. 190 KM. Niestety na drugim odcinku na chytrym lewym zakręcie samochód obróciło, ześliznął się z krawędzi drogi i wykonał pełną rolkę. Jazdy nie udało się niestety kontynuować, złamał się drążek kierowniczy.

Rajd Barbórka Cieszyńska - 18-19.11.2011 · fot. Marcin Godyń, Łukasz Kos, fotoBart, Mateusz Przybyła


"Do tej pory nie popełniałem większych błędów, powodem niepowodzeń były w 90% awarie samochodu. Tym razem jednak przyjmuję winę na siebie, to był mój szkolny błąd" przyznaje się Lesiak "Bardzo szkoda tego rajdu i sił jakie cały zespół w niego włożył, traktujemy to jednak jako cenne doświadczenie i myślami jesteśmy już na pierwszej rundzie Rajdowego Pucharu Polski 2012 - Rajdzie Lotos Baltic Cup w okolicach Gdańska. Chciałbym bardzo podziękować nie tylko sponsorom, ale i moim rodzicom i całej zgranej ekipie w składzie: Tomasz Woźnica, Bartosz Lewandowski, Piotr Majcher, Przemek Milotta i Łukasz Janecki oraz Kibicom których część nie doczekała się nas na odcinkach specjalnych."

Firmy chętne do współpracy w sezonie 2012 zapraszamy do rozmów. Kontakt: lesiuwrc@interia.pl lub telefonicznie pod numerem 510208668.

Jakub Lesiak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.