Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 15 listopada 2011
  • wyświetleń: 2362

Tomża z brązowym medalem

Podczas "długiego weekendu" w słowackiej Nitrze odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Juniorów w badmintonie.

Mistrzostwa Słowacji Juniorów w badmintonie
Tomasz Tomża w występie na Słowacji zdobył brąz. · fot. Damian Pławecki


Wspaniale zaprezentował się Tomasz Tomża (UKS Plesbad Pszczyna) - w parze z Kamilem Korbelem (MKS Dwójka Blachownia) po świetnej grze dotarli do półfinału. W drodze po medal ograli debel czesko-słowacki , parę z Polski oraz rozstawianych z numerem 3/4 braci Bałucha ze Słowacji. Ten mecz był szczególnie zacięty i zakończył się wynikiem 22:20 w trzecim secie. Dużo emocji towarzyszyło także walce o finał. Minimalnie lepsi okazali się Mitja Semrov / Urban Turk. Słoweński debel rozstawiany z numerem 1 wygrał 21:17, 27:25.

To największy dotychczas sukces utalentowanego ucznia ZS nr 1 w Pszczynie.

Mistrzostwa Słowacji Juniorów w badmintonie - 11-13.11.2011 · fot. Damian Pławecki


W grze pojedynczej Tomek przegrał w pierwszej rundzie z Dawidem Bałuchą. Za to dwie rundy singla przeszła Anna Goc. Najpierw ograła zawodniczkę gospodarzy, a następnie Edytę Mietłę z Polski. W trzeciej rundzie uległa Serbce Milicy Simic. Gry podwójne (i debel z Karoliną Gajos, oraz mikst z Tomkiem) Ania zakończyła w pierwszych rundach.

Zawody te były rozgrywane w ramach europejskiego cyklu EBU Circuit. Najbliższym startem gdzie Ania i Tomek będą mogli zaprezentować swoje umiejętności będzie Krajowy Turniej Juniorów, który zostanie rozegrany w pszczyńskiej hali POSiR w dniu 26 listopada.

Więcej zdjęć można obejrzeć na www.plesbad.pl.

Damian Pławecki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.