Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 4 października 2011
  • wyświetleń: 5739

Policyjna akcja "Tarło"

W miniony weekend na zbiornikach wodnych w Goczałkowicach i w Łące przeprowadzono akcję pod kryptonimem "Tarło". Policjanci z Pszczyny i Strumienia wspólnie ze strażnikami miejskimi i straży rybackiej oraz pracownikami wewnętrznej służby ochrony Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach kontrolowali z wody i lądu dwa największe akweny wodne w powiecie pszczyńskim.

Głównym celem działań było ujawnienie osób trudniących się nielegalnym odłowem ryb. Była to pierwsza tego typu akcja przy tak dużym zaangażowaniu sił i środków. Wstępnie zaplanowano już następne; w okresie przedzimowego opróżniania stawów hodowlanych i podczas wiosennego tarła.

Policjna akcja "Tarło" · fot. Policja


Kontrolowano przede wszystkim: karty wędkarskie i specjalne zezwolenia wewnętrzne upoważniające do odłowu na danym akwenie w określonym czasie, przestrzeganie przez wędkarzy limitów związanych z odłowem szczupaka i sandacza oraz osoby przebywające w rejonie akwenów pod kątem przestępstw i wykroczeń.

Podczas odprawy jako główne problemy wymieniono: nieprzestrzeganie przepisów porządkowych i kłusownictwo zorganizowanych klanów grasujących w niedostępnych miejscach zbiorników. Omówiono w szczególności kradzieże ryb wraz z sieciami zastawianymi przez rybaków z Oddziału Gospodarki Rybackiej w Łące i samo kłusownictwo przy wykorzystaniu sieci.

W czasie przeprowadzonej w piątkowe popołudnie akcji "Tarło " poddano kontroli blisko 100 osób wędkujących nad zbiornikami w Goczałkowicach i Łące. Nie zapomniano również o rejonie Parku Pszczyńskiego, gdzie skierowano strażników miejskich.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.