pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 29 lipca 2011
  • 18 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 3900

Turniej o Puchar Starosty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Zwycięstwem Termexu zakończył się XI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego. W zorganizowanych przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie dwudniowych zmaganiach na boisku "Orlik" rywalizowało 16 zespołów.

Turniej o Puchar Starosty
fot. POSiR


Pierwszy dzień zawodów poświęcony został na eliminacje grupowe. Cała stawka podzielona została na cztery grupy po cztery zespoły. Z każdej grupy do II fazy rozgrywek grupowych awansowały po trzy ekipy. Drużyny, którym nie powiodło się pierwszego dnia i zajęły w swoich grupach czwarte lokaty, w niedzielę rywalizowały w Turnieju Pocieszenia.

W stawce czterech ekip: ZRB/Szybkie Banany, Sparta, Wrona Produkcja Podłoża oraz Brygada Kryzys, zwyciężyli ci ostatni, dzięki czemu zainkasowali puchar oraz okazjonalne koszulki.

Potem przyszła kolej na druga część rozgrywek grupowych. Tym razem 12 zespołów rywalizowało w czterech grupach po trzy drużyny. Do ćwierćfinału awans wywalczały z kolei po dwie drużyny. Niespodzianką było odpadnięcie na tym etapie: POSiR-u, Mieszka, Gunners’ów, a także Constructora Tychy. W najlepszej "ósemce" znalazła się m.in. drużyna Piasek United, która w pięciu grupowych meczach dwa razy zremisowała po 0:0, a pozostałe mecze zakończyła... porażkami. Lepszy bilans bramkowy pozwolił jednak dwukrotnie awansować do kolejnej rundy. Szczęście było blisko drużyny z Piasku również w ćwierćfinałowym meczu z Termexem. Fantastyczna postawa w bramce Aleksandra Norasa dawała nadzieje piaskowianom, na "dojechanie" do rzutów karnych. W końcówce zespół Jacka Krętosza zdobył jednak złotego gola dającego przepustkę do półfinału.

Na tym etapie rozgrywek także 1:0 zwyciężyła ekipa Mega Sportu w spotkaniu z Las Palmas, zaś Sew-Met rozbił 4:0 Trójce. Dużo emocji dostarczył z kolei ostatni ćwierćfinałowy mecz OKS-u Poligon z Ełką. Po upływie regulaminowych 15 minut był remis 1:1, w konkursie rzutów karnych lepszym okazał się OKS. Obrońcy trofeum nie mogli znaleźć sposobu na Dawida Ogiermana, bramkarza OKS-u, dlatego jego zespół wygrał 2:0.

Szczęście opuściło zespół Łukasz Pisarka w półfinałowym spotkaniu z Mega Sportem. Bielszczanie wygrali 2:0. W drugim meczu dającym przepustkę do finału Sew-Met uległ 0:1 Termexowi. Drużynie z Piasku najwyraźniej zabrakło sił w dwóch ostatnich pojedynkach turnieju, bo ponieśli porażkę 2:3 również w meczu o 3. miejsce z OKS-em.

W meczu finałowym padła tylko jedna bramka. Trafienie Adriana Nokela uszczęśliwiło sympatyków Termexu, dzięki czemu mogli się cieszyć z triumfu w całych rozgrywkach. - Jesteście na fali wznoszącej. Po awansie do I ligi PALP-u, teraz zwyciężacie w tym turnieju - zwrócił się do zwycięzców Paweł Sadza, Starosta Pszczyński, który razem z Maciejem Stieberem, Dyrektorem POSiR-u oraz Adrianem Krawczykiem, kapitanem Ełki, ubiegłorocznego zwycięzcę, przekazali główne trofeum.

XI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego, boisko Orlik, 13-14 sierpnia 2011 roku

Klasyfikacja: 1. Termex Pszczyna, 2. Mega Sport Bielsko-Biała, 3. OKS Poligon Pszczyna, 4. Sew-Met Piasek, 5-8. Piasek United, Ełka Team Pszczyna, Las Palmas Tychy, Trójca Pszczyna, 9-12. Mieszko Pszczyna, POSiR Pszczyna, Gunners Biegier, Constructor Tychy, 13. Brygada Kryzys (zwycięzca Turnieju Pocieszenia), 14. ZRB/Szybkie Banany, 15. Wrona Produkcja Podłoża, 16. Sparta.
Najlepszy strzelec: Grzegorz Kuźnik (Sew-Met) - 7 goli
Najlepszy bramkarz: Dawid Ogierman (OKS Poligon)
Najlepszy zawodnik: Tomasz Bałuch (OKS Poligon).

new / pless.pl
źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj