pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 9 lipca 2011
  • wyświetleń: 5896

Graliśmy na rynku - fotorelacja

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Rynek w Pszczynie był już areną rozgrywek wielu dyscyplin. Po raz drugi tuż obok Ratusza i wejścia na dziedziniec pszczyńskiego Zamku, zostało umiejscowione specjalne boisko, w którym rywalizowali mali piłkarze.

W sobotę 25 czerwca Turniej Mini Piłki Nożnej 10-latków rozpoczął dwudniową imprezę piłkarską "Zostań piłkarzem" na pszczyńskim Rynku. W inauguracyjnych zawodach triumfowali Majsterki.
Zespół oparty na zawodnikach z Pszczyny, Czarkowa, Studzienic oraz Jankowic był poza konkurencją w zmaganiach. Majsterki wygrali wszystkie pięć turniejowe spotkania.

Drugie miejsce w zawodach przypadło Trójce. Ciekawie przedstawiała się rywalizacja o trzeci stopień podium. Dark Divison (uczniowie SP 14 z Wisły Wielkiej) oraz FC 07 mieli tyle samo punktów (7), zaś w bezpośrednim pojedynku padł remis 1:1. O tym, która z drużyn zajmie 3. miejsce musiały więc decydować rzuty karne. W nich lepsi okazali się wiślanie.

Oprócz meczów piłkarskich rozegrano również konkursy indywidualne. W nich triumfowali: Grzegorz Abramek (Trójka) oraz Dominik Lasek (SP 3 Pszczyna) wśród zawodników oraz Szymon Milerski wśród kibiców.

Szczegółowe wyniki sobotniego turnieju dziesięciolatków na stronie www.posir.pszczyna.pl

Zostań piłkarzem - Turniej na rynku 25.06.2011 · fot. Andzejek


W niedzielę 26 czerwca Włodzimierz Lubański, najlepszy strzelec w historii piłkarskiej reprezentacji Polski, obserwował zmagania młodych adeptów futbolu podczas drugiego dnia piłkarskiej imprezy "Zostań piłkarzem".

Legendarny piłkarz Górnika Zabrze oraz "biało-czerwonych" przybył na boisko kilka minut przed pierwszym meczem Turnieju Mini Piłki Nożnej 8-latków. Dyskutował ze zgromadzonymi kibicami, rozdawał autografy, pozował do zdjęć, ale także z wielką uwagą obserwował zmagania najmłodszych piłkarzy, wśród których szukał zapewne swoich następców.

Zawody już od pierwszego spotkania były bardzo emocjonujące. Polonia Łaziska w ostatnich sekundach meczu z LKS-em Łąka zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa. Podobny scenariusz miało spotkanie łaziszczan z ZSP Czarków. Mimo skromnych zwycięstw w dwóch pierwszych meczach, Polonia pewnie wywalczyła awans do finału. Tam rywalem był pierwszy skład UKS-u Centrum. Mecz o 1. miejsce było niezwykle emocjonujące. Najpierw prowadzili pszczynianie. Polonia odrobiła, ale kilka minut później drugiego gola dla UKS-u Centrum zdobył Michał Ożóg, który wcześniej... ze łzami w oczach opuszczał boisko po uderzeniu piłką z bliskiej odległości w twarz. Wynik przypieczętował Michał Klim, którego na koniec spotkało miłe wyróżnienie.

Włodzimierz Lubański oraz Marjan Setinc, Ambasador Słowenii w Polce wręczyli blondwłosemu zawodnikowi specjalny medal dla najlepszego gracza finału UKS-u Centrum. Taki sam prezent otrzymał Mateusz Wojtek z Polonii. Wyróżnienia otrzymali również: Bartosz Bernard (ZSP Czarków) i Patryk Zakrzewski (UKS Centrum II).

Komplet wyników turnieju ośmiolatków na stronie www.posir.pszczyna.pl

Zostań piłkarzem - Turniej na rynku 26.06.2011 - turniej ośmiolatków · fot. Andzejek


Piłkarze Pniówka Pawłowice zwyciężyli w Turnieju Mini Piłki Nożnej 9-latków rozgrywanego w ramach imprezy "Zostań piłkarzem". Przed zawodami odbył się również nabór do Szkółki Piłkarskiej MKS Iskra Pszczyna.

Nabór był skierowany do dzieci z rocznika 2002-2006, które jeszcze nie trenują w klubach piłkarskich. Nabór polegał na tym, żeby w jak najkrótszym czasie pokonać specjalny tor przeszkód. Nie brakowało oczywiście elementów piłkarskich. W sumie w testach wzięło udział blisko 30 dzieci. Najmłodszym uczestnikiem był 3,5-letni Staś Juchkiewicz.

Po zakończeniu naboru swoje zawody rozpoczęli 9-latkowie. W tym turnieju grało sześć zespołów. Jak się później okazało był to najbardziej wyrównany turniej. Szanse na zwycięstwo miało pięć drużyn. Najmniej wpadek zanotowali gracze z Pawłowic i to oni zwyciężyli w turnieju. Drugie miejsce przypadło piłkarzom z Goczałkowic, a trzecie z Czechowic-Dziedzic.

Wyników turnieju dziewięciolatków na stronie www.posir.pszczyna.pl

Zostań piłkarzem - Turniej na rynku 26.06.2011 - Testy sprawnościowe i turniej dziewięciolatków · fot. Andzejek


Wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Grupę Terrabit Janusz Hess.

W cziesie Wielkiego Pikniku Pszczyńskiego na pszczyńskim rynku oraz w trakcie trwania obchodów 60-lecia MKS Iskra Pszczyna na stadionei sprzedawane były cegiełki. Sprzedano w sumie 286 cegiełek o łączej wartości 1430 złotych. Zebrana w ten sposób kwota przeznaczona zostanie na zakup sprzętu sportowego Szkółki Piłkarskiej MKS Iskra Pszczyna.

POSiR Pszczyna
źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj