• 5 lipca 2011
  • wyświetleń: 4889

Borys wygrał zawody w Czechach

W dniach od 1 do 3 lipca odbyła się kolejna runda Mistrzostw Czeskiej Republiki w Kartingu. 6-letni zawodnik z Radostowic Borys Chorąży z gdańskiego klubu Junior1.pl wziął udział w dwóch wyścigach finału b.

Borys Chorąży w kartingowych Mistrzostwach Czech

W pierwszym starcie ze względu na niewłaściwą zębatkę został zdyskwalifikowany. W drugim - deszczowym finale - pokazał się z jak najlepszej strony, deklasując rywali z przewagą 5 nad drugim i 17 sekund za trzecim zawodnikiem. Wygrał i zdobył też pierwsze punkty w ogólnej klasyfikacji generalnej. Miał też najlepszy czas okrążenia 01:25:114, które przejechał ze średnią prędkością 52,87 km/h.

Borys poszukuje sponsora, który choć w części w zamian za reklamę na karcie i ubraniach wspomógłby jego treningi i wyjazdy na mistrzostwa. Potencjalni sponsorzy proszeni są o kontakt pod numer telefonu - 535020212.