pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 22 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 6315

Piłkarska Wielka Środa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Przedświąteczna środa była kolejnym dniem zmagań w rozgrywkach ligowych dla drużyn młodzieżowych w podokręgu tyskim. Niemal o jednej porze na trzech różnych boiskach pszczyńskie drużyny wyszły walczyć o kolejne punkty.

Wola vs. UKS 20.04.2011
UKS Centrum 2000 gościł w środę w Woli...


UKS vs. JUW-e 20.04.2011
...a w roli gospodarzy wystąpił UKS Centrum 2001 z JUW-e...


Iskra vs. Brzezca 20.04.2011
oraz Iskra Pszczyna z Brzeźcami


ŻAKI
Drugi wiosenny mecz w grupie mistrzowskiej starsza drużyna żaków z rocznika 2000 zakończyła zwycięstwem. Podobnie jak tydzień wcześniej w Tychach także i teraz w Woli młodzi piłkarze wywalczyli trzy punkty. Jak podkreśla jednak trener Bałuch ważniejszy dla naszych zawodników w tym wieku jest styl gry, podejście do meczu, sposób budowania akcji, zaangażowanie oraz wykorzystanie techniki podczas gry, a bramki i wynik mają tylko uatrakcyjnić mecz. W meczu z Sokołem tylko momentami gra była dobra. Ale dobrze, że były te momenty i miejmy nadzieję, że z każdym meczem będą one coraz dłuższe.
Niezłą dyspozycję zaprezentował Łukasza Mąka, który ustrzelił hattricka. Dobrze spisywał się także duet bliźniaków Pustelnik, który również strzelił w Woli trzy bramki. Jedno trafienie dołożył jeszcze Piotra Noga, który dobrze uderzył głową po rzucie rożnym egzekwowanym przez Mąkę. Jak podkreśla trener, prócz zwycięstw cieszyć się można także z frekwencji oraz nowych zawodników, którzy wzmacniając zespół.

Sokół Wola - UKS Centrum 2000 (Iskra I) 2:7
Bramki: Łukasz Mąka x3, Kamil Pustelnik x2, Piotr Noga, Fabian Pustelnik

Skład UKS Centrum Pszczyna 2000:
Sławomir Piech (br) - , Remigiusz Patyk, Mateusz Wala, Sebastian Orzechowski, Piotr Joniak, Szymon Pławecki, Łukasz Mąka, Michał Biegier, Dawid Szromek, Piotr Noga, Kamil Pustelnik, Fabian Pustelnik, Szymon Senczek. Trener: Wojciech Bałuch

Po raz drugi tej wiosny przed własna publicznością zagrała młodsza drużyna Żaków, która tym razem walczyła z ekipą z Jaroszowic. Jak nas już przyzwyczaili gracze UKSu, początek w ich wykonaniu bywa bardzo słaby. Nie inaczej było w środę, kiedy po nie najlepszych 30 minutach gospodarze bramki nie zdobyli, a co gorsza w ostatniej minucie pierwszej połowy słabszą dyspozycje pszczynian wykorzystali goście i na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą. Druga odsłona to jednak zdecydowana poprawa gra gospodarzy. W obronie bezbłędny był Patryk Mizera, a w ataku brylował kapitan Łukasz Zjawiński. Napastnik UKSu zdobył trzy bramki po uderzeniach z dystansu, a czwartą dorzucił Kacper Wybrańczyk, który wykończył uderzeniem głowa piękną akcje Patryka Roma i Łukasza Zjawińskiego. Straty sprzed przerwy zostały zatem odrobione z nawiązką i po raz drugi tej wiosny młodzi zawodnicy mogli odtańczyć taniec zwycięstwa.

UKS Centrum Pszczyna 2001 (Iskra II) - Juwe Jaroszowice 4:1 (0:1)
Bramki: Łukasz Zjawiński x3, Kacper Wybrańczyk

Skład UKS Centrum Pszczyna 2001:
Olaf Marek (br.), Patryk Mizera, Wojciech Kokot, Patryk Rom, Łukasz Zjawiński, Kacper Wybrańczyk, Bartłomiej Maj, Kamil Kozubek, Mateusz Różycki, Bartosz Kokot. Trener: Mateusz Bałuch

Foto-galeria ze spotkań pszczyńskich żaków na stronie: www.posir.pszczyna.pl


TRAMPKARZE STARSI
Pierwszy wiosenny mecze w roli gospodarza rozegrali w środę trampkarze starsi pszczyńskiej Iskry. Zespół prowadzony przez Artura Zemlaka dłużej utrzymywał się przy piłce i częściej zagrażał bramce rywali, ale w pierwszej odsłonie brakowało skuteczności. Po przerwie w tym elemencie gry coś drgnęło i udało się strzelić rywalom z Brzeźć dwa gole, choć prawdę mówiąc był to najniższy wymiar kary, gdyż pszczynianie marnowali czasami nawet więcej niż 100% sytuacje (nie wspominając już o niestrzelonym rzucie karnym przez Mateusza Dragona). Jeśli jednak w kolejnych meczach uda się poprawić skuteczność o wyniki możemy być spokojni.

MKS Iskra Pszczyna - LKS Brzeźce 2-0
Bramki: Dawid Wdowiak, Radosław Operchalski

Skład MKS Iskra Pszczyna:
Siwek Michał (br.), Jakub Szromczyk (Jacek Rabaszowski 65'), Mateusz Dragon, Mariusz Stryczek, Paweł Górka (Mateusz Włodarczak 60'), Dariusz Helbik (Kamil Czerwiński 36'), Tomasz Cempura (kapitan), Radosław Operchalski (Bartłomiej Gwizdała 45'), Łukasz Jaworski
(Wojciech Placek 68'), Dawid Wdowiak, Wojciech Dragon (Paweł Zjawiński 68'). Trener: Artur Zemlak.

Trampkarze starsi: Iskra vs. Brzeźce 20.04.2011 · fot. Andzejek


Kolejne mecze nasze drużyny rozegrają już po świętach. W czwartek 28 kwietnia pierwszy wyjazdowy mecz rozegra młodsza drużyna Żaków, która zagra w Tychach z tamtejszym Chrzcicielem.
Dzień później ciekawy mecz odbędzie się w Studzienicach, gdzie spotkają się dwa niepokonane na wiosna zespołu trampkarzy starszych (początek meczu LKS Studzienice vs. Iskra Pszczyna o 17:30).
W sobotę pierwszy mecz w roli gospodarza zagra z kolei drużyna Żaków z rocznika 2000. O godzinie 10:00 na pszczyńskim Orliku zespół UKSu podejmować będzie rówieśników z Pawłowic. Godzinę później na stadionie przy ulicy Łowieckiej z liderem z Jankowic Tyskiej Ligi Juniorów grupy B zmierzy się zespół juniorów ATS Orły Mirosława K.

W Święto Pracy, czyli 1 maja na miejskim stadionie w Pszczynie juniorzy Iskry zmierzą się z kolei z Ogrodnikiem. Pierwszy gwizdek o godzinie 11:00.
Pszczyńskie weekendowe granie zakończą w poniedziałek na boisku w Kobiórze podopieczni Henryka Wity, gdzie Trampkarze młodsi Iskry Pszczyna o godzinie 17:30 zmierzą się z miejscowym Leśnikiem.

Zapraszamy!

Zachęcamy także wszystkich chętnych do udziału w treningach pszczyńskich grup młodzieżowych. Jeśli chcesz spróbować swoich sił pod numerem telefonu 535755599 uzyskasz niezbędne informacje, gdzie się zgłosić i jak rozpocząć treningi. Nabór trwa cały czas.

Andzejek, UKS Centrum Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj