pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 7 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3906

Kolarze rozpoczęli sezon 2011

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "LK UKS Pszczyna" podaj

Tradycyjnie już początek kwietnia to czas szosowej kolarskiej inauguracji, kryterium w Dzierżoniowie i wyścig w Sobótce, to imprezy na które kolarze czekają z niecierpliwością po długim zimowym okresie treningowym.

W obu wyścigach wystartowali nasi kolarze, ścigali się z różnym skutkiem, ale są też pierwsze sukcesy. W Dzierżoniowie w kategorii junior na starcie stanęło 60 kolarzy, z czterech naszych kolarzy najlepiej zaprezentował się Piotr Jaromin, który wywalczył miejsce na podium. Najlepszy w tej kategorii był Arkadiusz Owsian z Torunia, drugi Wojciech Sykaa z Tarnowa Podgórnego, trzecie miejsce dla naszego kolarza. Pierwsze starty zaliczyli młodzicy, 16 miejsce Macieja Foltyna i 20 miejsce Kacpra Piechaczka na początek kolarskiego sezonu.

Kolarze rozpoczęli sezon 2011 · fot. Tadeusz Foltyn


Do Sobótki zjechała cała kolarska Polska, we wszystkich wyścigach wystartowało ponad 800 kolarzy. Nasi bez większych sukcesów, ale wszyscy ukończyli wyścigi, chociaż nie odbyło się bez defektów na bardzo dziurawej trasie wyścigu.

Na koniec kilka nowych informacji klubie LK UKS Pszczyna. Na jesiennym walnym zebraniu klubu wybrano nowy zarząd, prezesem klubu został Paweł Pietrzak, w skład zarządu weszli również: Klaudiusz Migdoł, Tadeusz Foltyn, Jacek Indeka, Rafał Sekta, Janusz Magiera i Karol Olejniczak. Zaplanowano przeprowadzenie kilku imprez kolarskim w bieżącym roku, pierwsza z nich to kolarskie kryterium kolarskie w Pawłowicach, które odbędzie się w wielkanocny poniedziałek 25 kwietnia. O pozostałych będziemy na bieżąco informować sympatyków kolarstwa. Nastąpiło kilka zmian osobowych w kolarskim składzie, zakończyli ściganie w naszym klubie juniorzy: Jakub Foltyn reprezentuje od tego sezonu barwy Pogoń Aktio Group Mostostal Puławy, Szymon Strzeduła jest kolarzem TC Chrobry Felt Głogów a Bartosz Szczepanowski przeszedł do Grupy Kolarskiej Gliwice. Natomiast w kategorii orlik będzie się ścigał Łukasz Strzeduła, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Błękitnych Dobrawy Koziegłowy. Powiększa się też grono naszych młodych zawodniczek , do klubu dołączyła czwarta dziewczyna Edyta Gołek z Wisły Wielkiej - zwyciężczyni wiosennych rowerowych zawodów przełajowych.

Zapraszamy wszystkich sympatyków kolarstwa do kibicowania naszym kolarzom i udziału w najbliższych imprezach kolarskich.

Tadeusz Foltyn / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

LK UKS Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "LK UKS Pszczyna" podaj