pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 21 marca 2011
  • 23 marca 2011
  • wyświetleń: 5838

Paweł Pietryja z dwoma medalami

Zawody Mistrzostw Polski Juniorów w Badmintonie odbyły się w Ropczycach w dniach 18-20 marca. Swoje sukcesy, dwa srebrne medale, Paweł odniósł w grze mieszanej i deblowej. Na boisku towarzyszyli mu Justyna Pasternak i Przemysław Urban z Technika Głubczyce.

Badminton: medal z Portugalii


Z pszczyńskich zawodników miejsce w ćwierćfinałach wywalczyły także dziewczyny: Anna Goc w grze pojedynczej oraz Weronika Strąk z Maciejem Osetkiem z Komety Sianów w grze mieszanej.

W mistrzostwach rywalizowało prawie 240 zawodników z ponad 40 klubów. Dla Pawła i innych reprezentantów Polski w tej kategorii wiekowej był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się w Helsinkach pod koniec kwietnia.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie · fot. Damian Pławecki


Jak podaje strona TVP Rzeszów: "Szybkie tempo gry, precyzyjne uderzenia i decyzje podejmowane w ułamku sekundy. Taki jest współczesny badminton. W trakcie trzysetowego meczu zawodnik może uderzyć lotkę ponad 700 razy. Mecz średnio trwa od 20 minut do godziny. Jednak statystycznie jest to najszybszy sport rakietowy. Chodzi o prędkość jaką osiąga lotka wykonana z gęsich piór nawet 413 km/h. A jak lotka wytrzyma taką prędkość? Cała tajemnica to pióra z jakich jest wykonana."

Damian Pławecki / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.