Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 4 marca 2011
  • wyświetleń: 1403

Tenisiści stołowi na półmetku

Dobiegła końca pierwsza runda rozgrywek ligowych w II Lidze Kobiet oraz męskiej Lidze Okręgowej.

10 września 2010 r. rozpoczęły się rozgrywki II Ligi śląsko-opolskiej, w której startuje 16 drużyn, rywalizacja przy stołach będzie się odbywać do 15 kwietnia.

W pierwszej rundzie ULKTS Pszczyna rozegrał piętnaście meczy, w których odniósł 4 zwycięstwa, 4 remisy i doznał 7 porażek. Zajmujemy 9 miejsce z dorobkiem 12 punktów. Najskuteczniejsza zawodniczka naszego zespołu Kukla Sabina odniosła 23 zwycięstwa i doznała 6 porażek. W indywidualnym rankingu II Ligi została sklasyfikowana na 21 pozycji na 113 zawodniczek startujących w rozgrywkach.

Statystyka pozostałych zawodniczek ULKTS Pszczyna: Strzymszok Lucyna +16, 5/-16, Friebe Dominika +12, 5/-16, 5, Kłaptocz Karolina +4, 5/-21, Pisarzowska Anna +3/-8, 5, Łukaszczyk Katarzyna +2/-3, 5, Placek Katarzyna -2, Pala Paulina -4,5.

W drugiej rundzie startujemy w drugiej grupie, czyli walczymy o miejsca 9-16. 11 lutego rozpoczęliśmy drugą rundę, dziewczęta zmierzyły się z drużyną LKS Lesznianka Leszna Górna i łatwo pokonały ekipę z Lesznej 10/0. Kolejny mecz rozegramy z UKS-em Halembianka 2001 Ruda Śląska 4 marca we własnej hali Zespołu Szkół nr1 o godz 18.00, na który zapraszamy.

Drużyna męska startuje w Lidze Okręgowej, która składa się z czterech grup, gramy w grupie pierwszej, w której startuje 12 zespołów. Rozgrywki rozpoczęły się 30 września 2010r. i zakończą się 28 kwietnia. Po pierwszej rundzie zajmujemy 7 miejsce z dorobkiem 11 pkt.

Drużyna ULKTS Pszczyna gra w składzie: Żmij Tomasz, Ochodek Grzegorz, Szuster Mateusz, Baborski Andrzej, Rizzardi Tempini Maurizzio, Operchalski Mateusz.

Nasza drużyna odniosła 5 zwycięstw, 1 remis oraz doznała 5 porażek. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Żmij Tomasz, który zaliczył 16 zwycięstw oraz 7 porażek, w rankingu indywidualnym zajmuje 15 pozycje na 87 sklasyfikowanych zawodników.

10 lutego rozpoczęła się runda rewanżowa, w pierwszym meczu rundy rewanżowej graliśmy z liderem grupy MKS-em Czechowice-Dziedzice. Drużyna z Czechowic nie dała nam żadnych szans, przegraliśmy 9-1, natomiast w kolejnym spotkaniu role się odwróciły i to nasza drużyna pokonała MKS II Tychy 9/1. Kolejnym rywalem była drużyna Beskidu II z Brennej, mecz odbył się 24 lutego i zakończył się bardzo korzystnym wynikiem 10/0.

Rozgrywki ligowe to nie wszystko, systematycznie pracujemy z grupą dzieci w Szkole Podstawowej nr10 w Piasku, gdzie prowadzimy szkółkę tenisową, z tej grupy wyłaniamy najzdolniejsze dzieci, które kontynuują szkolenie ukierunkowane w Zespole Szkół nr1 w Pszczynie. Obecnie z grupy na wyróżnienie zasługują następujące zawodniczki i zawodnicy: Ryguła Magdalena, Noga Klaudia, Piórko Emilia, oraz chłopcy: Kraut Robert, Cieślicki Wojciech, Ryba Michał. Najmłodsi zawodnicy startują w turniejach wojewódzkich, w których nie odnoszą jeszcze sukcesów, ale już doskonale radzą sobie w turniejach okręgowych i zajmują czołowe miejsca.

Równocześnie prowadzimy zajęcia dla amatorów oraz dla osób, które chcą poprawić technikę gry, wejść na wyższy poziom, możliwe zajęcia indywidualne, doradzamy jak dobrać sprzęt do indywidualnych umiejętności i stylu gry.

Zapraszamy na zajęcia, które się odbywają się:
- Szkoła Podstawowa w Piasku (szkolenie początkowe) w poniedziałki od godz. 16.00 - 18.00, oraz w piątki od godz., 15.30 - 17.00
- Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie ( grupa zaawansowana, amatorzy, zajęcia indywidualne) we wtorki, czwartki, piątki od godz.17.00 - 19.30.

Janusz Friebe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.