• 1 marca 2011
  • wyświetleń: 3048

LKS Pszczyna w Mysłowicach

W sobotę 26 lutego w Mysłowicach rozegrany został XXXIX Cross Życia Mysłowic. Otwarte biegi przełajowe, które od patronatu katowickiej popołudniówki przyjęły nazwę Cross Wieczoru zrodziły się w 1973 roku. W kolejnych latach, w związku z jej likwidacją, zawody przyjęły nazwę Crossu Trybuny, później Sportu, a od 2008 roku Życia Mysłowic.

Jak co roku, tak i w tym, doskonale spisali się zawodnicy LKS Pszczyna. Pierwszy raz w historii tych biegów, zawodniczki z jednego klubu bezapelacyjnie zwyciężyły w trzech kolejnych kategoriach wiekowych.

W kategorii młodziczek w biegu na 1000m zwyciężyła Katarzyna Gawlak, zaś trzecie miejsce zajęła debiutująca w biegach przełajowych Sylwia Indeka.

LKS Pszczyna w Mysłowicach · fot. MORiS Pszczyna

W kategorii juniorek młodszych (2000m) zwyciężyła faworytka Natalia Wiera. Doskonale spisała się druga na mecie Ewelina Gawlak, pokonując wiele utytułowanych zawodniczek.

Karolina Baczyńska pewnie wygrała bieg juniorek na 3000m.

W najmłodszej kategorii - Dzieci, bardzo dobrze spisała się Klaudia Kobiór plasując się na trzeciej pozycji.

Jedyny chłopiec w grupie - Szymon Ostrowski, startujący po raz pierwszy w biegu przełajowym podjął równorzędną walkę z rywalami w silnie obsadzonym biegu juniorów młodszych na 3000m zajmując szóste miejsce.

Miłym „pszczyńskim” akcentem było doskonale trzecie miejsce i brązowy medal Michała Króla w biegu na 6000m w ramach Mistrzostw Śląska Seniorów ( Michał były zawodnik LKS Pszczyna teraz reprezentuje klub Płomień Sosnowiec).