• 15 lutego 2011
  • wyświetleń: 2249

Badminton: pracowity weekend

Miniony weekend był bardzo zróżnicowany pod względem wyników dla zawodników Plesbadu.

W sobotę 12 lutego pięcio osobowa grupa udała się na VIII Ślężański Turniej do Sobótki. Wśród juniorów młodszych najlepiej zaprezentowała się Kornelia Marczak. W grze podwójnej (w parze z Kornelią Koptoń -UKS Unia Bieruń) okazały się bezkonkurencyjne zdecydowanie wygrywając rywalizację. Natomiast w grze pojedynczej Kornelia gładko wygrała swoja grupę, następnie nie dała szans swojej partnerce deblowej (Koptoń), po czym w półfinale spotkała się z numerem 2 turnieju Pauliną Kaczorowską z Chojnika Jelenia Góra. Pierwszy set był niezwykle emocjonujący, niejednokrotnie to Kornelia dyktowała warunki przeciwniczce.

Niestety kilka drobnych błędów i pierwszy set zakończył się wynikiem 23:21 dla Kaczorowskiej. Wraz z rozpoczęciem drugiego seta Kaczorowska jakby "włączyła drugi bieg" i nawet na chwilę nie dała prowadzenia Kornelii. Ostatecznie mecz zakończył się 0:2 dla Kaczorowskiej. W meczu o 3.miejsce Kornelia spotkała się z Pauliną Koptoń, której nie dała najmniejszych szans szybko i pewnie wygrywając 21:10; 21:7.

W juniorach młodszych startował Jakub Baborski. Również poradził sobie w grupie bez straty seta, jednak już pierwszy przeciwnik w fazie pucharowej wyeliminował naszego zawodnika z dalszej gry.

Wśród seniorów w grze mieszanej bezkonkurencyjni okazali się Małgorzata Grabiec i Bartosz Pietryja. 3.miejsce zajęli Weronika Strąk i Andrzej Krawczyk z Bierunia. Grabiec/Strąk w grze podwójnej uległy jedynie zawodniczkom gospodarzy przegrywając w trzech setach.

Natomiast Pietryja i Tymoteusz Czysz (zawodnik z Pszczyny, ale już nie grający w naszym klubie) w drugiej rundzie musieli uznać wyższość zawodników z Bierunia.

Juniorzy młodsi:
Gra pojedyncza dziewcząt: Kornelia Marczak III miejsce
Gra podwójna dziewcząt: Kornelia Marczak/Kornelia Koptoń I miejsce.

Gra podwójna mężczyzn: Czysz Tymoteusz/Pietryja Bartosz miesca 5-8

Dzień później, w niedzielę, na hali POSiRu ligowcy zmierzyli się z Hubalem Białystok. Tradycyjnie jako pierwszy do rywalizacji stanął Robert Czembor. Pierwszy set był serią błędów popełnianych przez Roberta. Jednak od początku drugiego seta Robert złapał swój właściwy rytm gry i już do końca spotkania kontrolował grę.

W singlu kobiet Anna Goc po raz kolejny zmierzyła się z Urszulą Onichimiuk. Jednak i tym razem przeciwniczka okazała się lepsza. W grze podwójnej Czembor/Bartosz Pietryja w pierwszym secie byli jakby zaskoczeni grą przeciwników, naszym żadna lotka nie chciała wejść w boisko. Dopiero w drugim secie nawiązała się rywalizacja, ale na zwycięstwo było już za późno. Z kolei dziewczyny Małgorzata Grabiec/Weronika Strąk bardzo dobrze zaczęły, ale znowu w końcówce brakło. Całe nadzieje po raz kolejny były w Pawle Pietryji.

W grze mieszanej pierwszy set był "sprawdzeniem przeciwnika", drugi set był całkowitą naszą dominacją, po czym w decydującym secie znowu coś "stanęło" - przeciwnicy odskoczyli na kilka punktów i już nie udało się odrobić strat. Drugi punkt do ostatecznego wyniku dołożył Paweł w grze pojedynczej, tym razem zrewanżował się za porażkę w Białymstoku.

Zawodnicy Plesbadu bardzo dziękują wszystkim kibicom, którzy bardzo nas wspomagali podczas całego turnieju.

Wyniki VII rundy UKS PLESBAD PSZCZYNA - UKS HUBAL II BIAŁYSTOK

1. Pojedyncza mężczyzn: Robert Czembor - Michał Śmiłowski 14:21; 21:16; 21:14

2. Pojedyncza kobiet: Anna Goc - Urszula Onichimiuk 18:21; 15:21

3. Podwójna mężczyzn: Robert Czembor/Bartosz Pietryja - Kornad Baranowski/Michał Śmiłowski 4:21; 18:21

4. Podwójna kobiet: Małgorzata Grabiec/Weronika Strąk - Julita Grzegorzewska/Urszula Onichimiuk 14:21; 17:21

5. Mieszana: Paweł Pietryja/Małgorzata Grabiec - Jabłoński Przemysław/Julita Grzegorzewska 16:21; 21:10; 16:21

6. Pojedyncza mężczyzn: Paweł Pietryja - Konrad Baranowski 21:13; 21:16.