pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 2 lutego 2011
  • wyświetleń: 2631

Centrum na podium Seven Cup

W ostatnią niedzielę stycznia najmłodsza drużyna UKSu Centrum Pszczyna wzięła udział w turnieju piłki nożnej halowej „SEVEN CUP 2011” zorganizowanym w Tychach dla chłopców z rocznika 2003 i młodszych. Był to jej pierwszy udział w takim ponadlokalnym i silnie obsadzonym turnieju.

W zawodach wzięło udział 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. Do grupy A rozlosowano: Zagłębie Sosnowiec, Football Academy Opole, Gwiazda Ruda Śląska, MKS Zaborze Zabrze, Siódemka I Tychy i Siódemka III Tychy. Natomiast do grupy B poza naszą drużyną przydzielono: GKS Katowice, Akademia Orlika Mikołów, MKS Strzelce Opolskie, Pionier Tychy i Siódemka II Tychy.

W pierwszym meczu UKS zagrał całkiem dobrze, przeważał, gra toczyła się głównie na połowie przeciwnika, ale to nie wystarczyło do wygranej. W zamieszaniu pod naszą bramką padł jeden, jedyny strzał oddany przez przeciwnika, w tym meczu na naszą bramkę i przegraliśmy 0-1.

W drugim meczu, w którym przeciwnikiem była drużyna z Mikołowa zagraliśmy też dobrze, spotkanie było wyrównane, a bezbramkowy remis nie krzywdzi żadnej strony. Trzeci mecz z Siódemką II Tychy zapowiadał się bardzo prestiżowo, a dodatkowo dołączyli do nas z kamerą prezes klubu Andrzej Puchała i szef szkolenia Wojtek Bałuch. Drużyna zagrała jednak nieprzekonująco, nie wszystko wychodziło i przegraliśmy znowu 0-1. Wśród naszych kibiców słychać było opinie, że to wizyta szefów klubu usztywniła zawodników. W każdym razie po tym meczu panowie Wojtek i Andrzej opuścili nas w celu wypełniania innych obowiązków.

Po trzech meczach drużyna UKSu Centrum miała na swoim koncie tylko jeden punkt i w zaistniałej sytuacji stało się oczywiste, że aby zająć satysfakcjonujące miejsce nie można już sobie pozwolić na stratę choćby punktu. Zadanie było tym trudniejsze, iż następnym przeciwnikiem był sam GKS Katowice. Drużyna zagrała jednak bardzo ambitnie, bramkarz Dawid Orzechowski był nieomylny, a Paweł Stebel - jak przystało na lidera - zdobył złotą bramkę w meczu i wygraliśmy 1-0.

W ostatnim grupowym meczu drużyna kontynuując dobrą passę wygrała zasłużenie 2-0 z Pionierem Tychy, a obie bramki zdobył Michał Klim. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, że w grudniu na turnieju w Pszczynie przegraliśmy z tym przeciwnikiem.

Przy korzystnych wynikach w innych spotkaniach siedmio punktowy dorobek grupowy dał nam drugie miejsce w grupie i awans do strefy medalowej. W walce o wielki finał rozegraliśmy mecz ze zwycięzcą rozgrywek w pierwszej grupie, tj. z MKS Zaborze Zabrze. Przeciwnik okazał się bardzo silny i przegraliśmy 3-0.
W meczu o trzecie miejsce w całym turnieju spotkaliśmy się z Siódemką II Tychy, a gdy po regulaminowym czasie bardzo wyrównanej i emocjonującej gry utrzymał się bezbramkowy remis doszło do rzutów karnych.

Teraz rozegrał się prawdziwy dreszczowiec i rozpętały skrajne emocje. Nasi kibice walczyli na doping z kibicami miejscowych, pani Marzena, mama Pawła z wrażenia przestała fotografować, a naszych trzech zawodników na przemian z trójką rywali strzelało karne. Zaczęli tyszanie, od celnego trafienia, ale również Paweł Stebel był bezbłędny. Później znowu gracz Siódemki zdobył bramkę, ale w odpowiedzi Michał Klim wyrównał rachunek. No i trzecia, być może decydująca kolejka. Zawodnik tyskiej drużyny dobrze strzelił, ale Dawid Orzechowski zdołał znakomicie obronić. Teraz właśnie przyszła kolej na samego króla strzelców grudniowego pszczyńskiego turnieju Macieja Stencla. Maciej podbiegł do piłki i... niestety zabrakło trochę precyzji. Bramkarz rywali górą. Dodatkowe karne. Przeciwnik rozpoczął, ale Dawid wyczuł intencję strzelca i znowu był górą. I teraz przy ogłuszającym dopingu Krzysiu, Krzysiu - Krzysiu Krawczyk zdobył bramkę, zapewniając drużynie bardzo wysokie trzecie miejsce w turnieju.
Kilkanaście minut później na szyjach graczy UKSu Pszczyna zawisły brązowe medale, a dodatkowo każdy zawodnik otrzymał dyplom oraz piłki. Szczególne wyróżnienie trafiło do Dawida Orzechowskiego, który otrzymał indywidualną nagrodę przyznaną przez organizatorów dla najlepszego bramkarza turnieju.

Były to wielkie chwile dla wszystkich chłopców, był taniec radości. Cała drużyna zasłużyła na pochwałę, wszyscy zagrali dobrze i ambitnie.

Na koniec dodajmy jeszcze, że cały turniej wygrała pierwsza drużyna Siódemki Tychy, która w finale pokonała MKS Zaborze 3-0.

Drużyna UKS Centrum Pszczyna 2003 wystapiła w składzie:
Dawid Orzechowski, Błażej Kokot, Dorian Wojciech, Krzysztof Krawczyk, Michał Klim, Maksymilian Malcharek, Paweł Stebel, Kacper Zientek, Maciej Stencel, Michał Ożóg, Patryk Zakrzewski. Trener: Ryszard Tomanek.

Dziękujemy rodzicom za gorący doping, pani Marzenie za udane zdjęcia z turnieju i panu Adamowi Malcharkowi, tacie Maksymiliana za pomoc przy prowadzeniu drużyny.

Komplet wyników oraz galeria z turnieju na stronie: www.posir.pszczyna.pl/?page=article&pid=2450 class=dodaj target=_blank>www.posir.pszczyna.pl

Ryszard Tomanek / UKS Centrum Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.